Powstaje film „Podwójny Ironman” – życiorys Jerzego Górskiego

W Legnicy, rodzinnym mieście Jerzego Górskiego rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu reżysera kinowego hitu „Bogowie”. Film Łukasza Palkowskiego oparty jest na prawdziwym życiorysie niezwykłej osoby. Głównym bohaterem filmu „Podwójny Ironman” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną tzw. szerokiemu odbiory. Znają go triathloniści i biegacze, ale mamy nadzieję, że film to zmieni. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg The Western States Endurance Run, 161 km. W 1990 roku zwyciężył w prestiżowych zawodach Double Ironman w Alabamie, (7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem i 84 km biegu) z czasem 24h:47min:46sek. Uczestnik zawodów ULTRAMAN z 1995 roku na Big Island, na Hawajach, gdzie narodził się triathlon (10 km pływania, 421 km jazdy rowerem, 84 km biegu, czas – 31h 43 min 32 sek.).

Tych niezwykłych rzeczy Jerzy Górski dokonał po tym, jak w latach 80-tych uzależniony od narkotyków, ważąc 49 kilogramów trafił do wrocławskiego oddziału Monar. Przeszedł terapię odwykową i rozpoczął nowe życie.

 

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

 

W projekcie biorą udział znani polscy filmowcy – poza Łukaszem Palkowskim („Bogowie”, „Rezerwat”) operator Piotr Sobociński („Drogówka”, „Róża”, „Układ zamknięty”, „Bogowie”), scenarzysta Maciej Karpiński („Różyczka”, „Córy szczęścia”, „W ukryciu”) i scenograf Marek Warszewski („Miasto 44”, „Karbala”).

 

Film ma wejść na ekrany kin jesienią 2017 roku.

 

PowstajeFilmPodwojnyIronamanZyciorysJerzegoGorskiego1

Na zdjęciu Jerzy Górski.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane