Powstaje zawodowa drużyna sportowa AdgarFit Pro Team

Grupa Adgar (spółka publiczna działająca w sektorze nieruchomości) stworzyła zawodową drużynę sportową pod nazwą AdgarFit Pro Team. Firma podpisała umowy sponsorskie z zawodnikami dyscyplin wytrzymałościowych, a w pierwszej kolejności z triathlonistami. Docelowo mają w niej znaleźć się również biegacze oraz kolarze. Współpraca ze sportowcami ma na celu wsparcie członków zespołu w ich planach zawodniczych oraz promocję powstającej strefy sportu AdgarFit.

 

Członkami AdgarFit Pro Team zostali:

Maria Cześnik – dwukrotna olimpijka podczas IO w Pekinie oraz Londynie, brązowa medalistka Mistrzostw Europy na średnim dystansie ITU Barcelona, multimedalistka Mistrzostw Polski.
Mikołaj Luft – specjalista od dystansu średniego i długiego. W tym roku zajął pierwsze miejsce na zawodach Garmin Iron Triathlon Malbork oraz trzecie podczas Herbalife Triathlon Gdynia.
Mateusz Kaźmierczak – reprezentant Kadry Narodowej PZTri, specjalizuje się w dystansie olimpijskim oraz w sprincie. W 2012 roku zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Europy  sztafet U23 oraz na Mistrzostwach Europy sztafet. Zdobył także tytuł Mistrza Polski U23 w 2011 oraz 2012.
Joanna Susmanek – specjalistka od dystansów średnich i długich.
Maciej Bodnar – specjalizuje się w dystansie olimpijskim i w sprincie. Członek Kadry Narodowej Juniorów.
Hanna Matysiak – spejalizuje się w dystansie olimpijskim i w sprincie. Medalistka Mistrzostw Polski.

Katarzyna Czerwińska – Mistrzyni Polski U23 w duathlonie oraz brązowa medalistka MP U23 w aquathlonie

{gallery}AdgarFit{/gallery}

Trenerem oraz menedżerem zespołu został Marcin Słoma – były trener Kadry Narodowej, Członek Zarządu PZTri, były kolarz zawodowy. Był pomysłodawcą i współtwórcą grupy kolarskiej Damis-Szurkowski, która przerodziła się w zawodową grupę kolarską Mróz. Do największych sukcesów trenerskich w triathlonie można zaliczyć doprowadzenie Marii Cześnik do finałów Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz Londynie.

 

Adgar Park West szklana elewacja

 

Grupa Adgar, która w tym roku kupiła kompleks biurowy, przy Al. Jerozolimskich 181B (dawny budynek T-mobile) przedstawiła również ambitne plany dotyczące swojej przyszłości. Oprócz tego, że elewacje budynku zostaną odnowione, Adgar cały parter budynku postanowił przeznaczyć na strefę sportu AdgarFit. Na powierzchni 6 000 mkw ma powstać miejsce, w którym pod jednym dachem zgromadzone zostaną sklepy z akcesoriami sportowymi, siłownia oraz fitness, sale do treningu rowerowego czy baseny Swim Jet Pools. Nad osobami korzystającymi ze strefy mają czuwać trenerzy oraz specjaliści z dziedziny sportu. Znajdować się tam będzie również profesjonalne centrum medycyny sportowej oferujące pełen zakres opieki medycznej. Otwarcie obiektu planowane jest na drugą połowę 2014 r. Wokół budynku ma powstać bieżnia o długości około 900 m, która będzie na pewno wyróżniała budynek z otoczenia. Ma ona jednak przede wszystkim służyć treningom zarówno dla osób pracujących w biurowców, jak i osób z zewnątrz.

 

Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów pod skrzydłami nowego sponsora i liczymy na medale z IO Rio 2016.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

8 KOMENTARZE

  1. Początkowo nie wierzyłem w informację, brzmiało to zbyt pięknie, żeby było prawdziwe. Czuć, że w Polsce coś się zmienia w kwestii promowania kultury fizycznej, sponsorowania sportu i budowania wizerunku marki. Cieszy, że menedżerowie czują potencjał triathlonu i innych sportów wytrzymałościowych i to w nie inwestują swój kapitał, który równie dobrze mogliby wydać na kampanię billboardową w centrum miasta lub spoty reklamowe w przerwie meczu „sportu narodowego”. Wierzę, że to im się zwróci, bo w końcu każdy z nas startował z którymś z zawodników w jakiejś imprezie, zamienił słowo w strefie zmian, wspólnie pływał, jeździł czy biegał na treningu i czuje, że takie wsparcie dotyczy nie tylko tej konkretnej grupki, ale całej naszej triathlonowej społeczności. Powodzenia!

  2. Fajny pomysł, żeby reklamować w ten sposób nowy obiekt sportowy 🙂 – że trafiło na triathlon – PIĘKNIE 🙂

  3. jak czytam niektóre wpisy, to … się nie dziwię, że w żadnym sporcie nie możemy dorobić się prof teamów – „zbieranina” ??? a z czego to mają sponsorzy wybierać – może pojechać do Australii i podpisać kontrakt z Alexandrem??? to byłby wtedy dobry polski team 😉 – budowa drużyny to chyba bardziej skomplikowany proces i zapewne sponsor generalny o ile ma olej w głowie, nie liczy na sukcesy po pierwszym, czy nawet 2 i 3 roku istnienia.

  4. generalnie powinni tutaj dorzucić Mateusza P. z AT Team ma gość potencjał.
    Fajna inicjatywa i bardzo dobry pomysł, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z opisem to obiekt do pozazdroszczenia.

  5. Skoro, ktoś wykłada pieniądze to nie ma zamiaru ich wyrzucić w błoto. Dobór zawodników na pewno nie był przypadkowy. Kibicuje całemu projektowi żeby odniósł sukces i każdemu zawodnikowi z osobna.

  6. @ Łukasz. Popieram. Cieszyć się trzeba, ze ludziom takim jak Grzesiek Golonko i jego zeszłoroczna Bike Akademy Team i tegoroczna Triathlon Series Team (zmieniona nazwa i członkowie) oraz Adgar się chce, wykładają pieniądze, wspierają itd. A z czego to niedocenianie – pewnie z zazdrości… Więc zamiast narzekać kto jest a kogo nie i kto gdzie jest albo nie jest proszę brać się do roboty, łamać 5h w 1/2 lub 9 w całym i będziecie mieli pewne miejsce w następnej drużynie

  7. „jakaś zbieranina”…ech…nawet jeśli ich osiągnięcia nie są powalające, to można napisać o tej „zbieraninie” z klasą. Poza tym zawsze zastanawiam się, dlaczego w Polsce tak rzadko skupiamy się na pozytywnych stronach cennych inicjatyw, szukamy dziury w całym i skupiamy się na czymś, co z perspektywy przyszłości, rozwoju, itp., nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Trzymam kciuki za cały zespół…również za „zbieraninę”.

  8. Tak całkowicie obiektywnie to tylko trzy pierwsze nazwiska coś znaczą, a reszta to raczej jakaś zbieranina… Ale życzę rozwoju 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane