Poznaliśmy harmonogram Greatman Triathlon 2023. Kiedy start zapisów?

Wiemy już, gdzie i kiedy rozegrane zostaną tegoroczne zawody Greatman Triathlon. Zawodnicy spotkają się po raz pierwszy w Kościanie 3 czerwca. Kiedy wystartują zapisy? Mamy dla Was wszystkie najważniejsze informacje.

Mamy pierwsze informacje o tegorocznych zawodach Greatman Triathlon. Podobnie jak w poprzedniej edycji, zawodnicy spotkają się na czterech imprezach. Pierwszy wyścig zaplanowano na 3 czerwca w Kościanie. Później zawodnicy powalczą jeszcze w Kórniku, Kłodawie i Śremie.

Harmonogram tegorocznej edycji cyklu Greatman Triathlon

  • Kościan Triathlon – 3 czerwca
  • Kórnik Triathlon – 6 sierpnia
  • Kłodawa Triathlon – 19 sierpnia
  • Śrem Triathlon – 10 września

Organizatorzy ogłosili również, że zapisy na zawody rozpoczną się 14 lutego!

Zawody dla całych rodzin

Przypomnijmy, że zawody rozgrywane są na dystansach 1/8 i 1/4 (plus sztafety). O 10:00 startują zawodnicy występujący na dystansie 1/8 IM. W południe w ramach Greatkids startują dzieci (duathlon) a nieco później zawodnicy startujący na dystansie 1/4 IM. Taki jednolity harmonogram zawodów nie jest przypadkowy, bo organizatorzy chcą ściągać na zawody całe rodziny.

Bardzo nam się ta konwencja podoba. Zarówno ja, jak i osoby, które współtworzą ze mną eventy, startujemy w różnych zawodach. Uważamy, że dwa osobne stary lepiej się sprawdzają. Dzięki temu, że mamy oddzielne straty, mogą startować całe rodziny. Żona może wystartować rano, a mąż jej kibicować. Po południu rolę mogą się odwrócić, a w przerwie do rywalizacji przystąpić mogą także dzieci. Dzięki temu każdy ma zapewnioną atrakcję dla siebie – mówił Paweł Kotas, organizator zawodów w rozmowie z Kamilą Stępniak.

fot. Jarek Koperski Sport

ZOBACZ TEŻ: Organizator Greatman Triathlon: „Nie organizujemy tych zawodów dla siebie, tylko dla naszych zawodników”

Organizatorzy prowadzili będą w tym roku również klasyfikację generalną, do której zliczały się będą trzy najlepsze występy na zawodach. Zaplanowano także mistrzostwa Polski grup triathlonowych, które już tradycyjnie odbędą się podczas ostatniego wyścigu. Wszystkie najważniejsze informacje o zawodach Greatman (regulaminy, trasy, harmonogramy i inne) znajdziecie na stronie organizatora. Zapraszamy też do naszego kalendarza triathlonowego, gdzie wkrótce pojawią się zaktualizowane poszczególne wydarzenia cyklu Greatman.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane