Poznaj szczegóły trasy Elemental Tri Series Strawczyn

Już 2 sierpnia będziemy mogli spotkać się w Strawczynie na drugiej edycji zawodów z cyklu Elemental Triathlon Series. Rywalizacja odbywać się będzie na dystansie olimpijskim bez draftingu, oraz na sprincie z dozwoloną jazdą w grupach na etapie kolarskim.

 

Pływanie zaplanowane jest w strawczyńskim zbiorniku wodnym, który utworzony został w latach 2010-2011. Długość rundy wynosi 750 metrów, co oznacza, że „sprinterzy” popłyną jedną, „olimpijczycy” natomiast zmierzą się z dwoma okrążeniami. Spodziewana jest temperatura wody w okolicach 20 stopni, co stanowi idealne warunki do startu w piance triathlonowej.

 

20150508 105818

 

Podobnie rzecz ma się z trasą kolarską, na której długość jednej rundy wynosi 20 kilometrów. W tym przypadku różnice pomiędzy formułami startu obejmują nie tylko długość trasy, ale również możliwość wykorzystania sprzętu. W dystansie olimpijskim dozwolone są rowery triathlonowe i kierownice do jazdy na czas dzięki zakazowi draftingu. W sprincie takie udogodnienie będzie zabronione zarówno ze względu na bezpieczeństwo uczestników, jak i konieczność dostosowania się do obowiązujących przepisów. Kolarska trasa powinna zapewnić uczestnikom wrażeń nie tylko sportowych, ale również estetycznych. O te pierwsze zadba dość wymagający (jak na triathlonowe warunki) profil z jednym krótkim, choć ciekawym podjazdem na każdej rundzie. Strawczyn dostarczy uczestnikom także wspaniałej scenerii w tej części rywalizacji. Nie będzie raczej czasu na zatrzymywanie się na specjalnych tarasach widokowych, ale warto podnieść czasem głowę znad kierownicy. Kiedy znajomi zapytają nas o typowy obrazek z weekendu, niech nie będzie to tylko widok przedniego koła.

 

20150508 114846

 

Trasa układana była z wykorzystaniem opinii i doświadczeń trenujących w tych okolicach kolarzy i triathlonistów.

 

https://www.google.pl/maps/d/embed?mid=z1PjM8sTFppM.kDfB-rKorL1c

 

Bieganie odbywać się będzie na 2,5 kilometrowych rundach (sprint – 2, olimpijka – 4) na płaskiej, szybkiej trasie z twardą nawierzchnią sprzyjającą śrubowaniu własnych rekordów.

 

W Elemental Tri Series Strawczyn na dystansie olimpijskim rywalizować będą również sztafety, gdzie warto przypomnieć o towarzyskim wyzwaniu sportowym rzuconym przez Macieja Dowbora startującego w wyścigu indywidualnym. Każda sztafeta, która uzyska lepszy czas na mecie, zje obiad na koszt pana Macieja.

 

 

Przypominamy, że wciąż można zapisać się do Strawczyna, a także na finałowy etap cyklu Elemental Tri Series, który odbędzie się 23 sierpnia w Białymstoku na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonseries.pl . Przypominamy, że tylko do 15 lipca obowiązuje niższa opłata startowa.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze