Poznaliśmy harmonogram Garmin Iron Triathlon 2024. Finał pierwszy raz nad Bałtykiem!

Na początku maja rozpocznie się nowy sezon Garmin Iron Triathlon. Organizatorzy popularnej serii zaskoczyli nowym kalendarzem. Pierwszy raz w historii finał cyklu odbędzie się na Pomorzu!

ZOBACZ TEŻ: Lionel Sanders: „Kiedyś tłumaczyłem sobie, że świetny bieg i rower mogą przykryć beznadziejne pływanie”

Organizatorzy Garmin Iron Triathlon odsłaniali ostatnio kolejne części nowego sezonu, który zapowiada się bardzo ekscytująco. Zaplanowano 12 wyścigów. Zawodnicy rozpoczną rywalizacją w Żyrardowie, a całość zakończy się pierwszy raz przystankiem w Gdańsku. Gdzie tym razem zawita cykl?

Rozpoczęcie sezonu w maju

Na początek zawodnicy ponownie spotkają się w Żyrardowie, a pierwszy wyścig nowego sezonu zaplanowano na 12 maja. Organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji, co będzie efektem niezwykle udanej trasy kolarskiej z zeszłego roku.

Dosłownie tydzień później cykl przeniesie się do Płocka, który w kalendarzu GIT gości od 2017 roku. Trzecim przystankiem będzie Ślesin. W tym miejscu zawodnicy spotkają się już po raz 12. Pierwsze zawody triathlonowe Garmin Iron Triathlon zorganizowano tam w 2013 roku.

Rywalizacja odbędzie się 2 czerwca, a dzień wcześniej zaplanowano Aqua Speed Open Water Series, w której zawodnicy ścigali się będą o miano najlepszego pływaka.

fot. Garmin Iron Triathlon

Rywalizacja w dwóch Stężycach

Rywalizację w Stężycy na Kaszubach organizatorzy zapowiadają jako „prawdopodobnie najpiękniejsze trasy podczas całego cyklu”. Zawodnicy zaczną tam od pływania w czystym Jeziorze Raduńskim Górnm, a następnie pojadą część rowerową wyremontowanymi drogami. Bieg prowadzony będzie w okolicy amfiteatru oraz stadionu Raduni Stężyca. Te zawody zaplanowano na 23 czerwca.

Ku zaskoczeniu zawodników, ogłoszono, że cykl zawita do Stężycy drugi raz, ale tym razem chodzi o wieś w województwie lubelskim, oddaloną od Warszawy o około 110 kilometrów. Te zawody odbędą się 25 sierpnia.

Zaskakującą informacją jest również miejsce zakończenia przyszłego sezonu. Zawodnicy spotkają się 31 sierpnia w Gdańsku i będzie to pierwsza edycja zawodów GIT, która odbywa się nad Bałtykiem. Uczestnicy rozpoczną od pływania w Zatoce Gdańskiej, a następnie pojadą trasą ulicami Gdańska, aby zakończyć rywalizację i cały sezon biegiem malowniczymi alejkami leśnego pasa nadmorskiego.

Harmonogram Garmin Iron Triathlon 2024

Kiedy rozpoczną się zapisy na przyszłoroczny GIT?

Standardowo już podczas wszystkich przystanków Garmin Iron Triathlon będzie można wziąć udział w jednym z trzech wyścigów: 1/8 Ironman, 1/4 Ironman oraz 1/2 Ironman. Dzieci będą mogły wystartować w Garmin Junior, czyli rywalizacji biegowej.

Zapisy do Garmin Iron Triathlon 2024 rozpoczną się 2 stycznia 2024 roku o godzinie 12:00. Dostępne będą na stronie organizatora zawodów. Tam też dostępne są wszystkie szczegóły nowego sezonu (harmonogram, trasy, regulaminy, informacje o licencjach).

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane