Poznań blisko podium, Alpy skradły serca. Zawodnicy wybrali najlepsze wyścigi IRONMAN

Zawodnicy zdecydowali, które wyścigi IRONMAN są najciekawsze i oferują doskonałą trasę pływacką, rowerową oraz biegową. Pośród najlepszych wyścigów blisko podium był IRONMAN 70.3 Poznań. Które wydarzenia najbardziej docenili uczestnicy?

ZOBACZ TEŻ: Czemu IRONMAN nie chce organizować zawodów w Chinach?

W całym sezonie IRONMAN na świecie odbywa się ponad 150 wyścigów. Zawodnicy, którzy brali udział w wydarzeniach poprzedniego sezonu, uznali, że najlepiej ścigało się im w austriackich Alpach podczas IM 70.3 Zell Am See-Kaprun w Austrii. Jakie inne wyścigi wyróżnili?

Wybrane na podstawie ankiet

Po każdym z wyścigów IRONMAN zawodnicy wypełniają ankiety dotyczące ich zadowolenia z poszczególnych części rywalizacji. Rezultatem są nagrody Athletes’ Choice Awards.

W kategorii „Ogólne najlepsze doświadczenia z wyścigu” na dystansie 70.3 najlepszym okazało się IM 70.3 Zell Am See Kaprun. „Austria przygoda w Alpach” jak określają to organizatorzy, jest chwalona przez zawodników między innymi nie tylko za doskonałe widoki. Podoba im się również trasa rowerowa (ogólne 3. miejsce na świecie) i ogólna atmosfera podczas rywalizacji, czyli doping dla zawodników.

Na 2. miejscu uplasował się IRONMAN 70.3 w Jonkoping (Szwecja), a podium skompletowało Aix-En-Provence we Francji. Na 4. miejscu najważniejszej klasyfikacji znalazł się IRONMAN 70.3 Poznań. Czołówka pokazuje dominację europejskich wydarzeń na dystansie połówki.

TOP5 najlepszych wyścigów IRONMAN na połówce:

  1. Zell Am See-Kaprun (Austria)
  2. Jonkoping (Szwecja)
  3. Aix-En-Provence (Francja)
  4. Poznań (Polska)
  5. Cairns (Austrialia)

W konkretnych kategoriach wyścigi spoza Europy wypadły znacznie lepiej. Przykładowo połówka w Tremblant uznana została za najlepszą pod względem pływania oraz biegu. Najlepszą trasę rowerową ma według zawodników 70.3 Michigan, które także poleciliby innym.

Nicea wyborem na pełnym dystansie

Mistrzostwa świata w Nicei budzą pewne kontrowersje. W rzeczywistości sam wyścig na Lazurowym Wybrzeżu zawodnicy oceniają jednak bardzo dobrze. Nicea wygrała w kategorii pełnego dystansu. – Zjazdy i krajobrazy na trasie rowerowej potęgują doznania z tego wyścigu. Możesz poczuć się jak na Tour de France – komentuje jeden z uczestników.

Na 2. miejscu IRONMAN Kalmar, a na 3. uplasował się wyścig rozgrywany w Wisconsin. Dodajmy, że ściganie w Kalmar zawodnicy ocenili również wysoko pod względem ogólnej rekomendacji (1. miejsce) i biegu (również 1. miejsce).

TOP5 najlepszych wyścigów na pełnym dystansie IRONMAN:

  1. Nicea (Francja)
  2. Kalmar (Szwecja)
  3. Wisconsin (USA)
  4. Pembrokeshire (Walia)
  5. Chattanooga (USA)

Wszystkie wyniki Global Athlete’s Choice znajdziesz w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane