Praktyczne informacje przed startem w BEKO Ełk Triathlon.

Akademia Triathlonu będąc patronem medialnym imprezy przekazuje informacje organizatorów na temat zbliżającej się imprezy. Prosimy zawodników i kibiców o dokładne zapoznanie się z praktycznymi informacjami, które pomogą rozwiązać wiele problemów i ułatwią Wam przygotowania do startu i samą rywalizację.

 

Biuro Zawodów będzie się mieścić w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku przy ul. Parkowej 12. Będzie otwarte w piątek, 19.07 w godz. 15:00 – 21:00 oraz sobotę, 20.07(sobota) w godz. 6:00 – 10:00. Aby odebrać pakiet startowy, należy posiadać dokument ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport) oraz podpisać oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach. Oświadczenie do pobrania TUTAJ

 

Aby odebrać pakiet startowy dla innego uczestnika zawodów, należy okazać wydrukowane i podpisane upoważnienie, które można pobrać TUTAJ, oraz ksero dowodu osobistego.

Do odbioru pakietów startowych dla sztafet upoważniony jest tylko kapitan drużyny. Przy odbiorze powinien posiadać podpisane przez wszystkich członków sztafety oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach, do pobrania TUTAJ.

 

Aby odebrać pakiet startowy Iron Junior, należy posiadać upoważnienie podpisane przez opiekuna prawnego – do pobrania TUTAJ.

W pakietach dla zawodników znajdują się numery startowe które należy umieścić

Na kasku z przodu
Na kasku z boku
Na rowerze pod siodełkiem
Na pasie startowym
Na worku depozytowym

UWAGA! Aby uniknąć stresujących sytuacji w dniu startu, rekomendujemy odebiór pakiet w piątek, 19.07.2013.

 

Parking dla uczestników

Parking znajduje się przy ul. Targowej w okolicach targowiska i cmentarza. Mapka poniżej.

 

PARKING dojazd

 

Dojazd od strony Warszawy i Białegostoku drogą krajową 65 (ul. Grajewska) do ronda Mjr. Czesława Nalborskiego ps. „Dzik”, na rondzie należy skręcić w lewo w ul. Kilińskiego, po 200m należy skręcić w prawo w ul. Emili Plater, a następnie w lewo w ul. Kochanowskiego i dalej ul.Targową.

Dojazd od strony Olsztyna i Augustowa drogą krajową 65 (ul.Przemysłowa) do ronda Mjr. Czesława Nalborskiego ps. „Dzik”, na rondzie należy skręcić w prawo w ul. Kilińskiego, po 200m należy skręcić w prawo w ul. Emili Plater, a następnie w lewo w ul. Kochanowskiego i dalej ul.Targową.

 

Pasta Party

Pasta Party odbędzie się w ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej (obok biura zawodów) i czynne będzie w godzinach 16:00 – 21:00. Makaron wydawany będzie na podstawie kuponu, który znajdziecie w pakiecie startowym.

 

Depozyt

Depozyt znajduje się na Plaży Miejskiej w miasteczku triathlonowym, Szatnie oraz natryski znajdują się na kempingu nr. 62 obok Plaży Miejskiej ul. Parkowa 12.

O czym należy pamiętać:

– pianki pływackie są rekomendowane. W przypadku temperatury wody poniżej 18˚C pianki są obowiązkowe.

– zawodnicy zobowiązani są do startu w czepku, który znajduje się w pakiecie startowym.

– rower powinien być sprawny, w miasteczku triathlonowym znajdować się będzie serwis Shimano.

– KASK rowerowy jest obowiązkowy.

– rekomendujemy zabrać zapasową dętkę oraz pompkę.

– przypominamy o zabraniu pasa na numer startowy,

– rekomendujmy zabrać czapkę z daszkiem na bieg, okulary oraz krem przeciwsłoneczny.

– opaskę na rękę, zakładaną przy rejestracji w Biurze Zawodów, należy mieć założoną od początku zawodów do momentu wydania roweru ze strefy zmian.

– chip należy mieć zapięty na kostce przed wejściem do strefy startu i zwrócić po przekroczeniu linii mety po biegu.

 

Start odbywa się zgodnie z harmonogramem dostępnym TUTAJ

 

Strefa zmian

– rowery i sprzęt biegowy należy zostawić w strefie zmian zgodnie z harmonogramem do określonej godziny, do sprawdzenia TUTAJ.

 

UWAGA! Sugerujemy wstawić rowery do strefy zmian w piątek 19.07.2013.

 

– dla wszystkich zawodników przygotowaliśmy stoisko na rower oraz koszyk na sprzęt. Prosimy nie umieszczać sprzętu poza wyznaczonym miejscem, aby nie utrudniać uczestnictwa pozostałym zawodnikom. Strefa zmian, będzie odgrodzona wysokimi, ażurowymi płotkami i będzie pilnowana, przez profesjonalną agencję ochrony. W trosce o bezpieczeństwo pozostawianego Nam mienia, odbiór rowerów ze strefy zmian, będzie możliwy jedynie po zawodach na podstawie opaski oraz numerów startowych.

 

– podczas dobiegu do belki startowej z rowerem oraz po powrocie z trasy rowerowej, zawodnicy mają obowiązek nosić zapięty kask na głowie. W przypadku nie stosowania się do tych zaleceń, sędziowie będą upominali zawodników.

 

Punkty odświeżania na trasie

Na trasie rowerowej znajduje się jeden punkt odświeżania przy ul. Wojska Polskiego (na wysokości Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania). W bidonach znajdować się będzie woda Magnesia. W butelkach z dozownikiem wręczane będą napoje izotoniczne 4Move. Na trasie biegowej punkt odświeżania będzie usytuowany przy wybiegu na trasę obok plaży miejskiej.

 

Strefa Mety

W Strefie Mety mogą przebywać tylko zawodnicy i obsługa zawodów, po opuszczeniu strefy mety, nie będzie można do niej wrócić. Na zawodników, którzy ukończą zawody, będą czekały medale, napoje izotoniczne oraz woda, owoce. Zawodnicy będą mogli skorzystać z masażu dzięki firmie Columna Medica.

 

Strefa EXPO

Na terenie miasteczka triathlonowego, znajdować się będzie strefa EXPO, gdzie zawodnicy będą mogli kupić sprzęt pływacki, rowerowy i biegowy, uzupełnić zapas odżywek oraz nabyć akcesoria triathlonowe.

 

Dodatkowe atrakcje

Na trasie będą znajdować się dwa Punkty Kibicowania – przy Ełckim Centrum Kultury oraz w centrum miasta przy ul. Małeckich. W miasteczku triathlonowym, znajdować się będzie Beko Family Zone, gdzie będą odbywać się nietypowe konkurencje sprawnościowe dla rodzin. Sztafeta Rodzinna „Zmywarka – Pralka – Lodówka”, „Rzut skarpetą do pralki”, „Kręcioła”, „Przeciąganie liny”. Zwycięzcy otrzymają sprzęt AGD od marki Beko, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć na drobne upominki. Dla kibiców zgromadzonych w miasteczku triathlonowym, zagra zespół Pączki w tłuszczu, nowa formacja Tomasza Karolaka, który zapowiedział start w zawodach.

 

Wszyscy zawodnicy oraz ich rodziny będą mogli wziąć udział After Party, które odbędzie się sobotę 20 lipca o godzinie 19:00, na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej. After Party jest imprezą zamkniętą, koszt udziału to 75zł dla osób startujących oraz 100zł dla osób towarzyszących.

 

W ramach BEKO Ełk Triathlon, rozegrane zostaną pierwsze Mistrzostwa AT Team, społeczności triathlonistów Akademii Triathlonu. BEKO Ełk triathlon, będzie można zobaczyć na żywo w TVP Info o 11:55, 12:55, 13:55,14:55, a obszerną relację zobaczycie na antenie TVP Sport oraz w Sportowej Niedzieli w TVP Info.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze