Prof. dr hab. n. med. Artur Pupka – został lekarzem Kadry Narodowej PZTri

Prof. dr hab. n. med. Artur Pupka – został lekarzem Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu. Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz sam amatorsko uprawia triathlon. W swoim naukowym dorobku ma również specjalizację lekarza medycyny sportowej.

„Jestem bardzo zadowolony, że Polski Związek Triathlonu mianował mnie na funkcję lekarza kadry narodowej. Uważam, że moje doświadczenie medyczne, które posiadam oraz liczne specjalności w tym przede wszystkim specjalność medycyny sportowej – umożliwią mi kompleksowe prowadzenie naszych zawodników. Moim zdaniem potrzebna jest koordynacja postępowań medycznych i fizjologicznych czołowych, polskich zawodników. Tylko w ten sposób ktoś, kto ma całościowe spojrzenie i zna tych zawodników, może skutecznie prowadzić ich opiekę medyczną w okresie przygotowań i w okresie startowym. Członkowie kadry muszą podlegać stałej opiece i muszą mieć kontakt do zaufanego lekarza, by w każdej chwili się do niego zwrócić po poradę. Moje zadania będą wielobiegunowe. Podstawowe to: opieka medyczna, czyli m.in pomoc w leczeniu urazów, infekcji czy innych dolegliwości oraz działalność z punktu widzenia wydolnościowego. W dzisiejszych czasach trenerzy mają wiedzę i najlepiej wiedzą jak prowadzić swoich zawodników, a badania wydolnościowe są opisane. Osobiście jestem jednak zdania, że ktoś jeszcze powinien czuwać nad zdrowiem zawodników”, powiedział prof. Artur Pupka.

„Profesor Pupka to świetny fachowiec i jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy takiego profesjonalistę do Polskiego Związku Triathlonu. Na swoim koncie ma pięć specjalizacji w tym m.in chirurgię, chirurgię naczyniową oraz medycynę sportową. Wielu polskich triathlonistów leczyło już w przeszłości swoje dolegliwości u profesora i z pewnością ma w tej dziedzinie wielkie doświadczenie. Na co dzień sam trenuje i kilkukrotnie ukończył wyścigi na dystansie ironman. Jestem przekonany, że nasi zawodnicy wiele zyskają na współpracy z Arturem”, dodał prezes Polskiego Związku Triathlonu – Paweł Jarski.

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze