Profesjonalna liga Super League Triathlon będzie kontynuowana

Zgodnie z oświadczeniem Michaela D’Hulst, dyrektora zarządzającego Super League Triathlon możemy spodziewać się kolejnych edycji tych zawodów. Następny etap jest zaplanowany w terminie pomiędzy październikiem 2017, a marcem 2018. Ma być to już pełne wydarzenie, czyli takie, w którym wystartują zarówno kobiety i mężczyźni. Triathloniści będą walczyć o jeszcze wyższe nagrody finansowe. Super League Triathlon ma stać się prawdziwym multisportowym festiwalem, z najlepszym dostępem dla kibiców.

 

Ustalona rama czasowa od października do marca ma na celu ułożenie kalendarza w taki sposób, aby dopasować do już istniejących zawodów ITU i Ironman. “Super League Triathlon jest skupiony na naszych gwiazdach triathlonu. Powstał po to aby rozwijać ten sport, a nie przeszkadzać.” – powiedział Michael D’Hulst. Przykładowo debiutancki marcowy wyścig był zorganizowany w czasie wychłodzenia poolimpijskiego. Kolejna edycja musi poczekać na zakończenie najważniejszych zawodów Wielkiego Finału ITU oraz Ironman Hawaii, Kona.

 

“Zobowiązujemy się do stworzenia globalnej marki i organizacji Super League Triathlon bliżej was wszystkich. Właśnie teraz pracujemy nad przyszłymi trasami, dostosowujemy formaty i rozmawiamy z partnerami wspierającymi profesjonalną ligę.” – oświadczył dyrektor zawodów Michael D’Hulst.

 

SLT podium.jpg

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze