Projekt 365 Triathlon. Poznajemy kolejne szczegóły wyzwania Adriana Kostery

Adrian Kostera zamierza wkrótce rozpocząć swoje wyzwanie 365 Triathlon. W ostatnich tygodniach ujawniano kolejne informacje o próbie, która ma na celu pokonanie dystansu dłuższego niż obwód kuli ziemskiej. Gdzie będzie pływał ultratriathlonista? Czy będzie można do niego dołączyć?

Wyzwanie 365 Triathlon Adriana Kostery rozpocznie się 1 czerwca 2023 roku. Celem zawodnika jest ustanowienia rekordu najdłuższego triathlonu. Polak zamierza w ciągu roku pokonać dystans dłuższy niż obwód kuli ziemskiej, czyli 40.170 kilometrów. Z ostatnich informacji zamieszczanych przez Kosterę, dowiadujemy się kolejnych szczegółów tego challenge’u.

Na czym dokładnie polega wyzwanie?

Wyzwanie Kostery nie będzie przebiegało jak klasyczny triathlon. Nie będzie więc codziennie płynął, jechał na rowerze i biegał. Dystans każdej z konkurencji musi pokonać oddzielnie. Związane jest to z wymogami Księgi Rekordów Guinnessa.

Z powodu tego, że według wytycznych, aby zapisać się w księdze pod tytułem „najdłuższy Triathlon”, muszę każdą konkurencję wykonać przed podjęciem kolejnej. Czyli nie każdego dni pływanie/rower/bieg. A najpierw dwa miesiące pływanie, później 5 miesięcy roweru i 5 miesięcy biegu. Całe wyzwanie mocno jest utrudnione fizycznie – napisał zawodnik.

  • Część pływacka to łącznie 1.206 kilometrów. Adrian codzienne przez 67 dni płynął będzie po 18 kilometrów
  • Jazda rowerem to 31.000 kilometrów. Daje to 155 dni po 200 kilometrów
  • Bieganie to 7.685 kilometrów, czyli 143 dni po 55 kilometrów.

Kostera zamierza pokonać łącznie około 780 dystansów olimpijskich po 51,5 kilometra. Jest to łącznie 40.170 kilometrów w 365 dni.

Gdzie odbywało się będzie 365 Triathlon?

Wyzwanie Triathlon 365 odbywało się będzie na Dolnym Śląsku, a rozpocznie we Wrocławiu. Koster chce promować aktywny styl życia i promować region. Wiemy już też, że część pływacka rozpocznie się w Sycowie, a zawodnik przepłynie 1.206 kilometrów w Zalewie Stradomia. Triathloniści doskonale znają to miejsce, bo właśnie tam odbywają się zawody Garmin Iron Triathlon.

Myślę, że nikomu ze społeczności triatlonu nie trzeba tego miejsca pokazywać na mapie, gdyż już Syców wyraźnie odcisnął się na triatlonowej mapie Polski. A wasz bardzo pozytywny feedback z tego miejsca był dla mnie bardzo ważny – pisał Kostera w mediach społecznościowych. Zawodnik w rozmowie z Gazetą Wrocławską powiedział, że pętla przygotowana do wyzwania jest blisko nadbrzeża, co pozwoli fanom z bliska obserwować jego poczynania.

Wczoraj Kostera poinformował, że do jego wyzwania dołączyła też gmina Milicz. Rowerowa pętla, którą pokonywał będzie zawodnik, ma przebiegać przez miejsca charakterystyczne dla ziemi milickiej. Będą to między innymi okolice Stawów Milickich oraz Dolnośląskiej Krainy Rowerowej.

Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne miejsca realizacji wyzwania Kostery. – W zeszłym tygodniu zakończyliśmy proces atestacji wszystkich tras, które odwiedzimy przez najbliższy rok. Część z nich już poznaliście, a już niedługo odsłonimy kolejne karty. Finał wyzwania zaplanowano na maj 2024 na Polanie Jakuszyckiej.

Do Adriana Kostery będzie można dołączyć!

W mediach społecznościowych pojawiają się pytania, czy do wyzwania ultratriathlonisty będzie można dołączyć. Kostera podkreśla, że celem jest promowania zdrowego, sportowego trybu życia i każdy będzie mógł przebyć z nim kawałek trasy. Wszystko będzie odbywało się na małych pętlach, co ma być ułatwieniem dla amatorów.

Nie, nie chodzi o wynik. Mój nowy projekt jest publicznie otwarty. Praktycznie każdy, bo będą limity, będzie mógł ze mną popływać, pobiegać i pojeździć na rowerze. To samo już sprawie, że nie chodzi o wynik. Jeżeli ktoś przyjedzie i będzie biegł wolno, to będziemy powoli biegli razem z nim. Nie chodzi o czas, ale o dystans. Chcę w ciągu roku triathlonowo okrążyć ziemię – mówił w rozmowie z Aleksandrą Bodnar.

ZOBACZ TEŻ: Adrian Kostera o realiach startów w ultra i projekcie Triathlon 365

Zawodnik rozpocznie wkrótce zbieranie zgłoszeń. Dołączyć będzie można w dowolnej części np. na cały dystans danego dnia lub kilka kilometrów. Zgłoszenia będzie można dokonać na dedykowanej stronie, która zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane