Promocja triathlonu na pikniku sportowym w Szklarskiej.

„INTERFERIE Sport i Zdrowie cały rok” – tak brzmiało hasło przewodnie pikniku sportowego odbywającego się w ostatnią sobotę, 29 września w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Celem wydarzenia było promowanie aktywności fizycznej oraz czynnego uprawiania dyscyplin sportowych. Uczestnictwo w imprezie było nieodpłatne. Uczestnicy mogli wybierać spośród kilku dyscyplin sportowych oraz walczyć o nagrody. Wśród głównych dyscyplin nie mogło zabraknąć również triathlonu. Akademia Triathlonu prowadziła zajęcia na basenie, które miały na celu zwrócić uwagę uczestników na najważniejsze aspekty treningu pływackiego w przygotowaniach do startów na wodach otwartych. Przy basenie, do dyspozycji zawodników znajdowała się również mała sala do ćwiczeń oraz sauny. Zajęcia były umilane przez wspaniały widok Karkonoszy za oknem.

 

basen

 

Równolegle na pobliskiej trasie przełajowej obywała się próba czasowa, którą prowadzili utytułowani polscy maratończycy: Grzegorz Gajdus, Dariusz Kruczkowski oraz Dariusz Jurkowski. Uczestnicy musieli przebiec wymagającą trasę o długości 800 m. Osoba, która zrobiła to w najkrótszym czasie otrzymała voucher na weekendowy pobyt w wybranym przez siebie ośrodku Interferii. Natomiast amatorzy kolarstwa mogli przejechać trasę testową bike maratonu, który odbywa się w górach Izerskich. Tutaj też nie zabrakło rywalizacji i walki o nagrodę. Dodatkową atrakcją były dyscypliny wspomagające (dla nas, triathlonistów). Można było sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość na torze Reebok CrossFit lub zobaczyć jak przygotowują się do walk zawodnicy Kick-boxingu.

 

Po całym dniu zajęć sportowych doktor medycyny Dariusz Kałka prowadził wykład na temat aktywności ruchowej w życiu człowieka. Jako, że doktor jest kardiologiem, odnosił się tutaj do sposobów leczenia chorób układu sercowego poprzez ruch, ale także umiejętne dobranie form i ilości ćwiczeń w zależności od wieku i poziomu wytrenowania. Trzeba wspomnieć, że współpraca doktora z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z hotelem Bornit jest prowadzona w sposób ciągły, co wpływa na profesjonalne przygotowanie sportowców przyjeżdżających do Szklarskiej Poręby.

 

{gallery}szklarska_piknik{/gallery}

 

Akademia Triathlonu w okresie przygotowawczym do sezonu 2013 zorganizuje w Hotelu Bornit obóz sportowy. Szklarska Poręba znajduje się na wysokości 700 m n.p.m. jednak mikroklimat tam panujący powoduje efekt dostępny w górach średnich szacowanych na wysokość 1500-1600 m n.p.m. To dlatego Szklarska Poręba już od wielu lat jest Mekką sportowców dyscyplin wytrzymałościowych (biegi długie, kolarstwo, narciarstwo biegowe oraz triathlon). Szczegóły obozu już wkrótce.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Jakubie, 700 m to za mało by ciężko się oddychało na wysokości, to raczej efekt placebo, albo ciężkiego treningu. Szklarska to świetne miejsce na obóz, ale żeby uzyskać efekt wysokogórski trzeba by co najmniej te 800-1000 m dołożyć. Pozdrawiam

  2. Ach ta zielona woda w Bornicie! Niby złe wspomnienia (ciężko się oddycha na wysokości), ale jednak łezka w oku się kręci.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane