Przede wszystkim regularność. Anne Haug i Kristian Blummenfelt najlepsi w rankingu PTO!

Czy można zostać najlepszym zawodnikiem rankingu PTO bez zwycięstw w mistrzostwach świata? Zeszłoroczne wyniki najlepszych profesjonalistów pokazują, że to możliwe. Anne Haug i Kristian Blummenfelt ponownie najlepszymi w rankingu PTO!

ZOBACZ TEŻ: Mistrzyni świata, która nauczyła się pływać z YouTube. Jaka jest Anne Haug?

Zanim jeszcze poznamy szczegóły dotyczące nowego sezonu PTO, organizacja opublikowała szczegółowy ranking za 2023 rok. Anne Haug oraz Kristian Blummenfelt zostali ponownie najlepszymi zawodnikami roku, o czym zdecydowała duża regularność i topowe wyniki.

Trzy dobre wyniki z wyścigów PTO

W zeszłym sezonie Kristian Blummenfelt kontynuował misję o nazwie „Paryż 2024”, co oznaczało zdecydowanie mniej występów na średnim dystansie. Kiedy „Blu” startował, to robił to jedna bardzo skutecznie i osiągał świetne wyniki.

Zawodnik rozpoczął od 2. miejsce na PTO European Open, za które otrzymał niecałe 96 punktów. Parę miesięcy później zajął 3. miejsce podczas US Open, a sezon wyścigowy PTO zakończył w Singapurze, gdzie zwyciężył. Efektem wyścigu w Azji było zatrucie pokarmowe wielu uczestników, ale Blummenfelt prowadzenie utrzymał do samego końca – imprezy mistrzowskie IRONMAN nie miały znaczącego wpływu na czołówkę klasyfikacji.

To drugie z rzędu zwycięstwo norweskiego zawodnika, ale przypomnijmy, że rok wcześniej zwycięstwo było efektem między innymi mistrzostwa świata na połówce w St. George oraz wygranej w „zaległych” mistrzostwach świata.

Na 2. miejscu uplasował się Magnus Ditlev (pozycja wyżej w porównaniu z 2022 rokiem), a na 3. świetny Jason West, dla którego jest to debiut w TOP10. Zawodnik osiągał również znakomite wyniki w zawodach PTO kończąc na podium 2. razy. To zdecydowanie największe objawienie zeszłego sezonu.

Fenomenalne wyniki Anne Haug

Nie trzeba koniecznie zdobywać mistrzostwa, aby zakończyć rok na 1. miejscu klasyfikacji PTO. Potrzebna jest jednak regularność, a tej Anne Haug nie można odmówić. Zawodniczka wystartowała w zeszłym sezonie 6 razy i zawsze kończyła na 1. lub 2. miejscu.

Wyniki ambasadorki EKOI robią zresztą jeszcze większe wrażenie, jeśli spojrzymy na ostatnie kilka lat. W wyścigach zaliczanych do PTO (poza Collins Cup) Haug poza podium była ostatni raz… w 2018 roku!

W zeszłym sezonie zawodniczka wygrała European Open, co dało jej 99 punktów (najlepszy wynik). Sporo dołożyła też za mistrzostwa świata IRONMAN w Konie i 2. miejsce w PTO Asian Open.

Druga w klasyfikacji Ashleigh Gentle była gorsza zaledwie o 0,16 pkt. Na 3. miejscu Taylor Knibb, a dopiero 4. miejsce zajęła Lucy Charles-Barclay. Miejsce poza podium zeszłorocznej mistrzyni świata nie powinno jednak dziwić, bo zawodniczka skoncentrowała się właśnie na tym, aby przełamać „klątwę 2. miejsca”.

Zwycięzcy klasyfikacji PTO otrzymają po 100.000$. Pełna lista nagród dostępna jest tutaj.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane