Przygotowania do sezonu 2019 ruszyły pełną parą GVT BMC

Zawodnicy GVT BMC Triathlon Team intensyfikują przygotowania do sezonu 2019. W środę 28 listopada ekipa zameldowała się w Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.
Okres przygotowań do kolejnego sezonu startowego rozpoczął się na dobre. Podczas obozu w Szklarskiej Porębie zawodnicy skupią się głównie na budowaniu bazy podczas treningów biegowych. Ważnym punktem w programie zgrupowania są również treningi w basenie prowadzone przez trenera Michała Stasiaczka, które mają na celu poprawę techniki.
„Znajdujemy się w idealnym momencie w którym po poprawie lub zmianie techniki niektórych zawodników, możemy zacząć powoli adaptować je do obciążeń treningowych. Niektórzy przeszli lekką korektę, a niektóre osoby przeszły całkowitą metamorfozę swojego pływania. Spodziewamy się, że wprowadzone zmiany przełożą się na zamierzony efekt w postaci lepszych rezultatów lub bardziej ekonomicznego pływania w trakcie zawodów”, powiedział Michał Stasiaczek.

Fot. Szymon Gruchalski

Jesienne zgrupowanie ma na celu również dopasowanie nowego sprzętu na sezon 2019. Przede wszystkim zawodniczki i zawodnicy testują aktualne kolekcje obuwia ON Running oraz odzieży X-Bionic. W planach jest również dopasowanie do nowych rozmiarów ram BMC Switzerland na 2019 rok.
W Szklarskiej Porębie na pełnych obrotach trenuje również wracająca do formy po urlopie macierzyńskim Paulina Kotfica. Pomiędzy treningami cały czas wypełnia swoje obowiązki wobec małego Franka, a w trakcie zajęć Pauliny opiekują się nim dwie babcie!

Fot. Szymon Gruchalski

„Wyjazd na zgrupowanie z takim maleństwem to skomplikowana operacja logistyczna. Rzeczy każdego triathlonisty zajmują praktycznie całe auto, więc wybierając się z dzieckiem trzeba pomnożyć tę przestrzeń. Mam to szczęście, że mały Franio przeważnie pozwala mamie na trening. Dodatkowo mam komfort psychiczny, ponieważ wiem, że zostaje pod najlepszą opieką babci Janiny oraz babci Ani! Moja forma powoli wraca na właściwe tory i mam nadzieję, że w sezonie pokażę się z dobrej strony na najważniejszych startach”, powiedziała Paulina Kotfica.
Zawodnicy GVT BMC Triathlon Team w Szklarskiej Porębie będą trenować do 5 grudnia.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,079FaniLubię
1,147ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

10gr12:4021:40Enea Triathlon Pod Dachem

Najpopularniejsze

X
X