Paulina Klimas nie ukończyła PŚ w Karlowych Warach – co stało się na trasie?

Paulina Klimas niestety nie zdobyła dzisiaj kolejnych punktów do rankingu olimpijskiego. Z powodów zdrowotnych Polka nie ukończyła zawodów pucharu świata w Karlowych Warach. Zwyciężczynią wyścigu została Francuzka Leonie Periault.

Wyścig rozgrywany był na dystansie olimpijskim: 1,5 km pływania, 40 km na rowerze i 10 km biegu. Paulina Klimas była jedyną Polką, która w Karlowych Warach walczyła dzisiaj o punkty do rankingu olimpijskiego. To był jej szósty start w ostatnim czasie. Tydzień temu Polka ścigała się w Walencji, gdzie zajęła 20. miejsce. Jak mówi trener Mateusz Kaźmierczak, z tych wszystkich wyścigów ten dzisiejszy miał najmocniejszą obsadę.

Warunki do ścigania były trudne. Temperatura około 13-14 stopni. Przelotne opady deszczu. Trasa wymagająca technicznie. Na rowerze sporo kostki, co przy wilgotnej nawierzchni zwiastowało trudności na trasie. Do tego ciężki podjazd na każdym okrążeniu.

Polka przez cały wyścig zajmowała miejsce na początku trzeciej dziesiątki. Niestety w trakcie konkurencji biegowej nasza zawodniczka musiała zejść z trasy ze względu na problemy żołądkowe.

Klimas na trasie PŚ w Karlowych Warach

Klimas wyszła z wody z 27. czasem (00:19:00) i traciła do liderki Bianci Seregni 00:01:17.

Na rowerze na czele wyścigu szybko utworzyła się pięcioosobowa grupa. Oprócz Seregni znajdowały się w niej: Olivia Mathias, Lizeth Rueda Santos, Leonie Periault, Summer Rappaport. Do T2 zawodniczki wjechały razem.

Minutę później w strefie zmian pojawiła się grupa pościgowa, w której znajdowała się nasza zawodniczka. Polka nie uniknęła na trasie problemów. Jak donosi trener Kaźmierczak, na 3. podjeździe spadł jej łańcuch, ale na szczęście udało jej się go założyć i do strefy zmian wjechała w głównej grupie.

Od początku biegu na czele znajdowała się Leonie Periault, która sukcesywnie zwiększała przewagę nad goniącą ją dwójką Rappaport i Seregni. Francuzka dotarła do mety z czasem 02:05:05. Druga była Włoszka Seregini, która straciła do zwyciężczyni 43 sekundy. 3. miejsce zdobyła Amerykanka Rappaport, która na mecie straciła 00:01:26 do Periault.

Polka zeszła z trasy na drugim okrążeniu biegu.