PTO Asia Open: Gdzie oglądać występ Kacpra Stępniaka?

Emocje, które przyniosła tegorocznego edycja PTO US Open pobudziły apetyt kibiców na oglądanie mocnego ścigania. W Azji z pewnością go nie zabraknie. Blummenfelt, Long, Kanute – to tylko trzy pierwsze nazwiska z listy startowej. Oprócz tego na starcie stanie Kacper Stępniak. 

ZOBACZ TEŻ: Zmierzy się z Idenem, Blummenfeltem i Ditlevem. Kacper Stępniak z dziką kartą na PTO Asian Open!

19 i 20 sierpnia największe triathlonowe nazwiska rywalizować będą podczas PTO Asia Open. Na starcie zamelduje się Polak, Kacper Stępniak. Gdzie oglądać wyścig? 

Kacper Stępniak vs norweski pociąg

Podczas PTO Asia Open w akcji ponownie będziemy mogli zobaczyć m.in. norweski pociąg. Do mistrza olimpijskiego Kristiana Blummenfleta dołączy jego rodak Gustav Iden. 

Największymi nieobecnymi wyścigu są Duńczyk Magnus Ditlev, który ogłosił, że ma zamiar w pełni skupić się na rozgrywanych we wrześniu mistrzostwach świata IRONMAN oraz Australijczyk Max Neumann, który na na początku tego roku w świetnym stylu wygrał PTO European Open. 

Najważniejszą informacją dla polskich kibiców jest jednak obecność na starcie Kacpra Stępniaka, który otrzymał dziką kartę, będącą efektem tegorocznych, świetnych wyników i wysokiego, 56. miejsca w klasyfikacji PTO. Dla Polaka będzie to pierwszy start w zawodach takiej rangi, ścigając się przeciwko najlepszym triathlonistom na świecie.

Dwa najważniejsze starty w mojej karierze już w krotce. PTO Asian Open za 10 dni w Singapurze. Tydzień później wystartuje w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 w Lahti. Dziękuję Professional Triathletes Organisationza zaproszenie! To będą intensywne dwa tygodnie. Nie mogę się doczekać – napisał w mediach społecznościowych.

PTO Asia Open lista startowa mężczyźni*:

 1. Kristian Blummenfelt 
 2. Sam Long
 3. Ben Kanute 
 4. Jason West 
 5. Sam Laidlow
 6. Daniel Baekkegard
 7. Pieter Heemeryck 
 8. Aaron Royle 
 9. Florian Angert
 10. Denis Chevrot 
 11. David Mcnamee
 12. Thomas Bishop 
 13. Mike Phillips
 14. Josh Amberger
 15. Kieran Lindars
 16. Kacper Stępniak 
 17. Samuel Appleton
 18. Matt Burton 
 19. Gustav Iden 
 20. Mika Noodt

*Według oficjalnych informacji na podanych na stronie PTO.

Powrót zwycięskiego trio

W wyścigu kobiet oczy kibiców skierowane są przede wszystkim na trio – Anne Haug, Ashleigh Gentle i Lucy Charles-Barclay. Zawodniczki, które w maju stanęły na podium European Open ponownie rywalizować będą w jednym wyścigu. 

Dla Charles-Barclay wyścig PTO Asia Open będzie pierwszym startem po wyleczeniu złamanego śródstopia. Na starcie zabraknie zwyciężczyni US Open Taylor Knibb, która postanowiła skupić się na wydarzeniu testowym w Paryżu. Mimo tego amerykańscy kibice z pewnością będą zainteresowani rywalizacja, ponieważ na starcie stanie mistrzyni świata IRONMAN 2022 Chelsea Sodaro.

Źródło: TRI247

PTO Asia Open lista startowa kobiety:

 1. Ashleigh Gentle
 2. Anne Haug 
 3. Lucy Charles-Barclay
 4. Fenella Langridge
 5. Chelsea Sodaro 
 6. Jocelyn Mccauley
 7. Sarah True 
 8. Imogen Simmonds 
 9. Anne Reischmann
 10. Sara Sala 
 11. Ellie Salthouse
 12. Lotte Wilms
 13. Jackie Hering 
 14. Jeanni Metzler
 15. Rebecca Clarke 
 16. Amelia Watkinson 
 17. Radka Kahlefeldt 
 18. Penny Slater
 19. Els Visser
 20. Margie Santimaria 

Rywalizacja o nagrody finansowe

Pula nagród PTO Asia Open to 600 000 dolarów i obejmuje aż trzydziestu zawodników. Zwycięzca wyścigu otrzyma czek o wartości 100 000 dolarów, miejsce w pierwszej dziesiątce zostanie nagrodzone kwotą co najmniej 5 500 dolarów, a dwudzieste miejsce zagwarantuje 2 500 dolarów.

W Professional Triathletes Organisation nagrody finansowe nie są jednak jedynie nagrodami przyznawanymi za pojedyncze wyścigi. W światowych rankingach PTO w 2022 roku przyznano łącznie 2 miliony dolarów, w oparciu o końcową pozycję w tabelach punktowych. Awans lub spadek w rankingu może potencjalnie przynieść więcej niż jakiekolwiek pojedyncze wydarzenie.

W 2023 roku podział premii na koniec roku nie został jeszcze ogłoszony, ale potwierdzono, że pieniądze zostaną podzielone między pięćdziesięciu, a nie stu najlepszych zawodników, jak to miało miejsce w 2022 roku.

Trasa zawodów

Zawodnicy będą rywalizować na trasie, której łączna długość to charakterystyczne dla wyścigow PTO 100 km. Na triathlonistów czekają 2 km pływania, 80 km jazdy rowerem oraz 18 km biegu.

Źródło: PTO

Gdzie śledzić rywalizację? 

Wyścig kobiet zaplanowany został na sobotę 19 sierpnia na godzinę 9:15 czasu polskiego. Mężczyźni do rywalizacji przystąpią dzień później o tej samej godzinie. 

Relację z wyścigu z polskim komentarzem będzie można zobaczyć na kanale Eurosport. W internecie kanał dostępny jest na stronie Player.pl

 Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie PTO. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze