PTO, IRONMAN i Challenge Family skończyły sezon 2023. Kiedy powróci międzynarodowe ściganie?

10 grudnia w Ekwadorze Marc Dubrick i Elizabeth Bravo wygrali debiutancką edycję Challenge Salina. Tym samym zakończył się sezon startowy większości największych międzynarodowych organizacji. W 2023 nie zobaczymy już żadnego wyścigu spod szyldu IRONMAN, PTO i Challenge Family. Kiedy rozpocznie się sezon 2024?

ZOBACZ TEŻ: 10 najlepszych momentów World Triathlon w sezonie 2023

Kiedy powrócą największe międzynarodowe wyścigi? 

Kalendarze większości organizacji ulegają nieustannym zmianom i co jakiś czas wprowadzane są aktualizacje. Prawdopodobnie jednak spośród IRONMANA, PTO i Challenge Family to zawody IM powrócą najszybciej. 

Pierwszy wyścig IRONMAN 70.3 Pucon w Chile został zaplanowany już na 7 stycznia 2024 roku. Według oficjalnego kalendarza w Europie sezon startowy rozpoczną kwietniowe zawody w Walencji w Hiszpanii. 

Fot. Patrick McDermott

Zawody cyklu Challenge Family rozpoczną się natomiast 17 lutego 2024 startem Challenge Wanaka, który organizatorzy określają jako „najbardziej malowniczy triathlon na średnim dystansie na świecie”. Pierwszym europejskim wyścigiem będzie natomiast Challenge Gran Canaria zaplanowane na 20 kwietnia. 

Kolejną z największych organizacji jest PTO, jednak przyszłoroczny kalendarz startów jest jeszcze bardzo niejasny. PTO ogłosiło dopiero dwa wyścigi, a jak zapowiadało jeszcze w sierpniu, celem na rok 2024 jest zorganizowanie całej serii zawodów we współpracy z World Triathlon. Pierwszym z ujawnionych na stronie wydarzeń jest zaplanowane na 12-14 kwietnia 2024 PTO Asian Open. Drugim PTO European Open (28-29 września). 

Aktualny rozkład wyścigów na rok 2024 można znaleźć na oficjalnych stronach IRONMAN, Challenge Family i PTO.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane