PTO ma nowego prezesa. Co to może oznaczać dla zawodników?

Charles Adamo nie jest już prezesem Professional Triathletes Organisation. Zastąpi go Chris Kermode, który był w zarządzie organizacji, ale wcześniej pracował w ATP. Co to może oznaczać dla zawodników?

ZOBACZ TEŻ: Wyścig w Konie wyłonił nową liderkę rankingu PTO

Zmiana na stanowisku prezesa Professional Triathletes Organisation. Charlesa Adamo, który był prezesem przez 6 lat, zastąpił członek zarządu Chris Kermode. W oświadczeniu dla prasy organizacja podkreśliła, że jest to „naturalna zmiana”.

Kermod współpracuje z PTO od 2 lat i nie znalazł się w zarządzie organizacji przypadkowo. Wcześniej pracował dla ATP, czyli Association of Tennis Professionals. W ramach swoich obowiązków zajmował się rozwojem nowych metod transmitowania spotkań tenisowych, a także sposobami na przyciągnięcie do sportu nowych widzów. Anglik przez 5 lat był prezesem organizacji, a odszedł w 2019 roku. Za jego rządów nagrody dla tenisistów znacząco wzrosły.

W ciągu ostatnich dwóch lat poczyniliśmy wielkie postępy w organizacji naszych wydarzeń i przeprowadzaniu transmisji na coraz wyższym poziomie. Model biznesowy PTO i rynek triathlonowy mają wiele wspólnego z profesjonalnym tenisem, który rozkwita od momentu, w którym zawodowcy zaczęli ściśle ze sobą współpracować. Profesjonalny triathlon na ogromny potencjał, aby stać się sportem masowym – powiedział nowy prezes.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PTO (@professionaltriathletesorg)

Nowy kierunek, czy konsekwentne kroki do przodu?

PTO stało się jedną z najbardziej znaczących organizacji w świecie triathlonu. Najważniejszym sukcesem było zapewnienie dofinansowania pochodzącego od grupy inwestorskiej Michaela Moritza. Organizacja wypracowała również szeroko chwaloną politykę macierzyńską, z której korzystało już wiele zawodniczek.

Dzięki współpracy z telewizją PTO mogło również transmitować swoje wydarzenia, docierając do szerokiego grona widzów. W przyszłym roku harmonogram będzie obejmował już minimalnie 5 wyścigów.

Przyszłe miesiące i lata będą kluczowe dla PTO. Organizacja rozwija się w szalenie szybkim tempie. Po Collins Cup w 2021 roku, następny sezon obejmował już 3 wyścigi wraz z rywalizacją dla age grouperów na krótszych dystansach. Te wydarzenia nie cieszyły się jeszcze wielkim zainteresowaniem.

Teraz przed Professional Triathletes Organization ciężkie zadanie. Chociaż zdołała ściągnąć już na swoje wydarzenia najlepszych PRO na świecie, będzie chciała powalczyć także o „zwykłego” zawodnika mając za konkurencję IRONMAN i Challenge (z tą drugą współpracowało). Nie będzie to proste zadanie. Jednocześnie możemy spodziewać się nowych prób dotarcia do jeszcze szerszego grona widzów sportu na całym świecie – stąd umowa z Warner Bros.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze