PTO ogłasza zawodników T100 Miami. Wielka Brytania kontra reszta świata w wyścigu kobiet?

Zbliża się rozpoczęcia sezonu T100, czyli wyścig Clash Endurance Miami. Potwierdziły się plotki o tym, że części zawodniczek nie zobaczymy w inauguracyjnym wyścigu sezonu, a PTO przyzna aż 8 dzikich kart.

ZOBACZ TEŻ: PTO kilkukrotnie przebija IRONMANA. Ile zarobią sportowcy w T100 ?

Już 9 marca rozpocznie się pierwszy sezon T100. PTO ogłosiła właśnie wstępne listy startowe zawodów w Miami. Pośród kobiet czeka nas pojedynek Lucy Charles-Barclay i Anne Haug. W wyścigu mężczyzn wystąpi praktycznie cała czołówka klasyfikacji PTO.

Aż 8 dzikich karty w wyścigu kobiet!

Przypomnijmy, że przed sezonem PTO zakontraktowało po 20 kobiet i mężczyzn, którzy rywalizowali będą przez najbliższe miesiące o ogromne nagrody. Informowaliśmy niedawno, że tylko część zawodniczek wystąpi w Miami. Te informacje teraz się potwierdziły.

Listę otwierają Anne Haug (numer nr 1 w PTO) oraz zeszłoroczna mistrzyni świata Lucy Charles-Barclay (numer nr 4 PTO). Zapowiada się rewanż za Konę. Na liście również między innymi Kat Matthews, Paula Findlay i Daniela Ryf.

W Miami zabraknie więc między innymi Ashleigh Gentle (rozpocznie sezon nieco później), Taylor Knibb (startuje w WTC Abu Dhabi) oraz Chelsea Sodaro (wybrała IRONMAN Nowa Zelandia).

Potwierdzone zawodniczki T100 Miami:

 1. Anne Haug (Niemcy)
 2. Lucy Charles-Barclay (Wielka Brytania)
 3. Kat Matthews (Wielka Brytania)
 4. Paula Findlay (Kanada)
 5. Daniela Ryf (Szwajcaria)
 6. Imogen Simmonds (Szwajcaria)
 7. Emma Pallant-Browne (Wielka Brytania)
 8. Skye Moench (USA)
 9. Tamara Jewett (Kanada)
 10. India Lee (Wielka Brytania)
 11. Holly Lawrence (Wielka Brytania)
 12. Lucy Byram (Wielka Brytania)

PTO ogłosi więc wkrótce aż 8 dzikich kart na wyścig w Miami.

Ditlev, Laidlow i Long pośród mężczyzn

Listę startową T100 Miami otwiera Magnus Ditlev, czyli numer nr 2 w klasyfikacji PTO. Zawodnik z Danii będzie zdeterminowany, aby dobrze rozpocząć sezon i odnieść pierwsze zwycięstwo w zawodach T100 World Triathlon Tour. Spróbują mu przeszkodzić między innymi Amerykanie Jason West, Sam Long, Ben Kanute i Rudy von Berg.

Na liście startowej zawodów na Florydzie jest aż 14 spośród 17 najlepszych zawodników klasyfikacji PTO. O zwycięstwo powalczą również mistrz świata Sam Laidlow, legendy triathlonu Javier Gomez oraz Alistair Brownlee oraz Rico Bogen.

Potwierdzeni zawodnicy T100 Miami:

 1. Magnus Ditlev (Dania)
 2. Jason West (USA)
 3. Sam Long (USA)
 4. Pieter Heemeryck (Belgia)
 5. Ben Kanute (USA)
 6. Sam Laidlow (Francja)
 7. Daniel Baekkegard (Dania)
 8. Mathis Margirier (Francja)
 9. Rudy Von Berg (USA)
 10. Leon Chevalier (Francja)
 11. Bradley Weiss (RPA)
 12. Clement Mignon (Francja)
 13. Aaron Royle (Australia)
 14. David McNamee (Wielka Brytania)
 15. Alistair Brownlee (Wielka Brytania)
 16. Javier Gomez (Hiszpania)
 17. Rico Bogen (Niemcy)

T100 Miami zaplanowano na 9 marca. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się na dystansie 100 kilometrów (2 km/80 km/18 km). W Polsce rywalizacje będzie można śledzić na Eurosporcie od godziny 19:00 (mężczyźni). Zawodniczki wyruszą na trasę niecałe 4 godziny później.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane