PTO organizuje wielką imprezę triathlonową w grudniu. Pula nagród w MŚ – milion dolarów

0

Milion dolarów – tyle wynosi pula nagród w Mistrzostwach Świata PTO (Professional Triathletes Organisation) na dystansie 70.3. Zawody nazywane są PTO Middle Distance World Championship.  PTO organizuje swoje mistrzostwa tydzień po Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 (Taupo, Nowa Zelandia), gdzie całkowita pula nagród to 250 tysięcy dolarów.

Zawody powstają we współpracy trzech organizacji: Challenge North America, USA Triathlon i PTO. Wydarzenie obejmuje szereg wyścigów w grupach wiekowych oraz Mistrzostwa Świata (PTO Middle Distance World Championship). Event, jeśli pandemia koronowirusa i obostrzenia nie pokrzyżują planów, ma się odbyć w dniach 4, 5 i 6 grudnia 2020 roku.

Charles Adamo, Prezes PTO:

“Jesteśmy zadowoleni, że możemy współpracować z USA Triathlon i Challenge Daytona w celu wspierania społeczności triathlonowej. Ponieważ wiele profesjonalnych imprez zostało odwołanych, a niektóre wyścigi zostały przełożone bez poważnych nagród finansowych, PTO przeznacza 1.000.000 dolarów na nagrody w “PTO Middle Distance World Championship”.

Weekend CHALLENGEDAYTONA obejmie też szeroki wachlarz imprez skierowanych do sportowców w różnym wieku – imprez triathlonowych na różnych dystansach i biegowych jak 5 czy 10 kilometrów.

Zibi Szlufcik, prezes zarządu CHALLENGEFAMILY:

“Chociaż nadal istnieje niepewność związana ze skutkami globalnej pandemii, wiemy, że planowanie i przygotowania zawodów muszą być kontynuowane. To daje nadzieję całej społeczności triathlonowej”. 

Tak wysoka pula nagród to jasny sygnał dla zawodowych triathlonistów i triathlonistek. Większość prestiżowych imprez serii IM i Challenge jest odwołana, więc każde tego typu zawody, to okazja do “odrobienia” straconych nagród finansowych w sezonie. Pytanie, co zrobią teraz triathloniści PRO, którzy mają zaplanowany start w MŚ Ironman 70.3 w Nowej Zelandii. Czy zmienią plany i wybiorą jednak konkurencyjną imprezę tydzień później? Start w dwóch połówkach tydzień po tygodniu też jest oczywiście możliwy na tak wysokim poziomie, ale jeśli ktoś chce walczyć o najwyższe stopnie podium będzie musiał wybierać, który start będzie tym najważniejszym. Poza tym, lot z Daytona do Taupo to dwa dni podróży i zmiana strefy czasowej.

Nie wiesz, co to jest PTO i jak działa?
Przeczytaj kompendium wiedzy na ten temat.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here