Inwestorzy zadowoleni z PTO. 2023 rok nie tylko dla zawodowców?

PTO pozyskało kolejne środki na rozwój działalności. Dotychczasowi inwestorzy zwiększyli poziom zaangażowania finansowego w firmę. Patrząc po tym, jak prestiżowi partnerzy współpracują z marką, można wywnioskować, że nadchodzą dobre czasy dla zawodowych triathlonistów. Tylko zawodowych?

ZOBACZ TEŻ: Porady na świąteczne trenowanie od polskich PROsów

Professional Triathletes Organisation (PTO) ogłosiła zakończenie kolejnej rundy pozyskiwania finansowania. Organizacja otrzymała środki od prywatnego funduszu kapitałowego Divergent Investments. Innymi podmiotami, które zwiększyły poziom zaangażowania finansowego w firmę, jest gigant medialny Warner Bros. Discovery oraz inwestor główny, miliarder Sir Michael Moritz.

Inwestorzy zwiększają zaangażowanie w PTO

Fundusz Divergent Investment współpracuje z PTO od maja bieżącego roku. Jak podkreśla Francis Bento, CEO Divergent Investments: – Dzięki tej współpracy stajemy ramię w ramię z zawodnikami, których celem jest sprawienie, żeby ich sport wzniósł się na kolejny poziom – zarówno pod względem sportowym, jak i komercyjnym. Ta misja pozostaje w całkowitej zgodzie z filozofią, którą wyznaje nasza firma, czyli „profit with purpose” (w wolnym tłumaczeniu: zarabianie, ale przy tym wywieranie pozytywnego wpływu na społeczeństwo czy konkretną grupę społeczną). Jesteśmy podekscytowani współpracą z zarządem PTO. Oni doskonale rozumieją naszą strategię kreowania wartości. 

Kristian Blummenfelt
Zdjęcie: PTO Tour

Warner Bros. Discovery jest strategicznym partnerem PTO od lipca tego roku, kiedy to obie strony podpisały wieloletnią umowę. Owocem tej współpracy są transmisje z wyścigów, które pojawiły się na antenach i kanałach należących do giganta medialnego. Przedstawiciel firmy Andrew Georgiou powiedział dzisiaj m.in. – Triathloniści wnoszą do świata sportu najbardziej niesamowite historie. Jesteśmy podekscytowani, że dajemy im jeszcze większą platformę pozwalającą im na dotarcie do fanów, a także na pozyskiwanie jeszcze szerszej widowni w przyszłości. 

Komentarz ze strony PTO

Zakończenie kolejnej serii finansowania jest odzwierciedleniem tego, jaki postęp zrobiliśmy jako organizacja (PTO Tour) oraz nasi zawodnicy. Jesteśmy zaszczyceni, że Divergent Investments wybrało PTO na swojego partnera, trafnie oceniając korzyści płynące z bycia współwłaścicielem firmy zajmującej się sportem, w którym startują najwspanialsi zawodnicy na świecie – powiedział w oświadczeniu CEO PTO Sam Renouf.

W komunikacie zaznaczono, że pełna lista wyścigów PTO Tour 2023 zostanie opublikowania na początku nowego roku. W tekście przedstawiono też możliwości, jakie eventy PTO dają zawodnikom Age Group. PTO Tour to nie tylko rywalizacja dla zawodowców, lecz także dla amatorów, którzy w drugim sezonie rywalizacji pokonywać będą takie same trasy jak największe sławy światowego triathlonu.

ŹródłoPTO Tour

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze