PTO Tour zawita do Azji. Zaskakująca data!

Organizacja PTO ogłosiła właśnie pierwszy z pięciu wyścigów, które będą częścią tegorocznego PTO Tour. Zawody PTO Asian Open rozgrywane będą jednak w bardzo ciekawym terminie, który praktycznie koliduje z inną dużą imprezą.

ZOBACZ TEŻ: Czemu profesjonaliści chcą wybierać wyścigi PTO zamiast IRONMAN?

W zeszłym roku w ramach PTO Tour odbył się trzy wyścigi – US Open, Canadian Open oraz Collins Cup. Drugi sezon to harmonogram powiększony do pięciu wydarzeń. Właśnie poznaliśmy datę pierwszego z nich – PTO Asian Open. Zawody rozgrywane będą 19-20 sierpnia!

Ogłoszono również podpisanie wieloletniej umowy pomiędzy Singapurską Izbą Turystyki i Sportu oraz PTO. Dzięki temu wyścigi rozgrywane będą na trasie zaprojektowanej wokół dzielnicy Marina Bay Financial District. Pamiętają ją być może widzowie Arena Games Triathlon, bo tam w zeszłym roku odbywały się mistrzowskie zawody.

– Kiedy planowaliśmy PTO Asian Open, możliwość zorganizowania eventu w Singapurze i zobaczenia najlepszych triathlonistów na świecie, który ścigają się wokół ikonicznego Marina Bay, miało sens na bardzo wielu poziomach. Ważne jest, aby PTO Tour odwiedziało różne kontynenty, trasy i strefy klimatyczne. W ten sposób naprawdę zobaczymy, kto jest najlepszym sportowcem wyczynowym planety – mówi San Renoud, prezes PTO.

Kto wybierze Azję zamiast MŚ w Lahti?

PTO Asian Open to zawody na dystansie 100 kilometrów. Zawodnicy zaczną od 2 km pływania, następnie czeka ich 80 km na rowerze, całość zakończy bieg na dystansie 18 kilometrów.

Zawodnicy są bardzo wdzięczni za pracę, którą PTO wykonuje, chcąc zaprezentować triathlon całemu światu. W 2022 roku odbywały się bardzo popularne zawody, które pokazały wizję PTO i wyznaczyły kierunki w kolejnych latach. Dzisiejsze informacje o kalendarzu na 2023 roku pokazują, że sprawy idą w pozytywnym kierunku – mówi Ashleigh Gentle, która w zeszłym roku wygrała dwa wyścigi PTO.

Data rozgrywania PTO Asian Open przypada na zaledwie tydzień przed mistrzostwami świata IRONMAN na dystansie 70.3, które odbędą się w Lahti 26-27 sierpnia. Kilkanaście dni później rozegrane zostaną MŚ na pełnym dystansie (10 września w Nicei). Wygląda więc na to, że część zawodników może zdecydować się na występ w Singapurze, a następnie Nicei. Sugerował to już Lionel Sanders.

Pojawiły się plotki, że PTO Asian Open odbędzie się blisko MŚ 70.3 IM. To już naprawdę długa podróż z Tucson (ponad jeden dzień!), a później taka sama droga do Finlandii. To byłoby dla mnie za dużo – pisał niedawno Kanadyjczyk.

Wkrótce powinniśmy poznać kolejne daty wyścigów PTO Tour.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze