Czy czołowi zawodnicy PTO podpiszą kontrakty na 100.000 dolarów?

Dotychczas PTO ogłosiło zaledwie dwa planowane w tym roku wyścigi nowej serii, do której zaprosi profesjonalistów. Teraz pojawiają się informacje o kolejnych lokacjach i tym, kto zaakceptował kontrakty od PTO. Na jakie pieniądze mogliby liczyć zawodnicy?

Gdzie odbędą się tegoroczne wyścigi PTO? W tym sezonie harmonogram przejdzie ogromny zmiany, bo organizacja zapowiedziała, że zawodnicy zawitają na kilka kontynentów, a wyścigów ma być od 6 do 8. Dotychczas potwierdzone były tylko dwa, ale teraz poznaliśmy potencjalne lokacje dwóch następnych. Mamy też niepotwierdzone informacje dotyczące kontraktów.

Najlepsze zawodniczki wybrały PTO?

Niestety PTO nie opublikowało jeszcze szczegółów dotyczących tego, kto właściwie wystartuje w poszczególnych wyścigach. Tim Ford z podcastu Talking Triathlon przekazał kilka informacji, które wskazują, że być może listy startowe PRO są bliskie zamknięcia.

Według informacji Forda najlepsze 16 zawodniczek poprzedniego sezonu PTO zaakceptowało kontrakty od organizacji. Otrzymają po 100.000$, aby wziąć udział w określonej minimalnej liczbie wyścigów. To oznaczałoby, że w przyszłym sezonie na PTO postawią między innymi Anne Haug, Lucy Charles-Barclay, Taylor Knibb, Daniela Ryf oraz Chelsea Sodaro.

Nieco inaczej sprawa wygląda pośród zawodników PRO. Kontrakt PTO miał odrzucić Sam Laidlow, który będzie chciał zapewne obronić tytuł mistrza świata IRONMAN. Niedawno Lionel Sanders ogłosił, że wybiera również wyścigi konkurencji, co wskazuje na to, że otrzymał ofertę dzikiej karty – zajmuje 32. miejsce w klasyfikacji.

Trudno powiedzieć, czy w wyścigach PTO zobaczymy Kristiana Blummenfelta. Zawodnik koncentruje się na igrzyskach w Paryżu, ale podobno jego kontrakt miałby obejmować tylko cztery wyścigi dla PTO.

Viva Las Vegas?

PTO opublikowało wcześniej informacje dotyczące dwóch startów. Wiemy już, że Asian Open odbędzie się w Singapurze. Zawodnicy będą rywalizowali tam 14 kwietnia, czyli za niecałe trzy miesiące. Drugim z wyścigów będzie PTO Ibiza Open. Ta rywalizacja zaplanowana została na 28-29 września.

W ostatnich dniach na stronie PTO zaczęły się pojawiać informacje o kolejnych wyścigach tego roku. Zawodnicy prawdopodobnie udadzą się do Omanu oraz Las Vegas!

Nie mamy zbyt wielu informacji o pierwszej z tych lokacji, ale wyścig w Omanie nie byłby zaskakujący. Zawodnicy ścigają się tam w rywalizacji IRONMAN (w tym roku 17 lutego), a miejsce jest też dość popularne, bo w tegorocznym wyścigu nie ma już żadnych miejsc.

Wyścig w Las Vegas miałby się odbyć 19-20 października (data zamieszczona była na zarchiwizowanej już podstronie) i uwzględniać nie tylko ściganie profesjonalistów, ale także eventy towarzyszące dla age-grouperów. Lokacja także nie byłaby dużym zaskoczeniem, bo w przeszłości w pobliskim Henderson odbywały się przecież mistrzostwa świata na połówce.

Całość tych doniesień trzeba traktować jak niepotwierdzone informacje. PTO powinno w najbliższym czasie ogłosić wszystkie szczegóły.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane