Puchar Azji i Świata ITU z udziałem nowego polskiego reprezentanta – Dan McIntosh

Dan McIntosh pochodzący z Kalifornii od 2018 roku reprezentuje barwy Polski w triathlonie olimpijskim. W 2001 roku rozpoczął swoją przygodę z triathlonem z bardzo słabymi umiejętnościami pływackimi. Dziewięć lat Dan ciężko trenował aby stać się zawodnikiem PRO. Dokonał tego w 2010 roku. Poprawił na tyle swoje pływanie i pozostałe konkurencje, że w swoim pierwszym wyścigu w Pucharze Ameryki zajął 4 miejsce. Po tym dostał się do programu rozwoju USA Triathlon. Dan w 2012 roku podczas treningu kolarskiego zderzył się z autem. Długo trwała rehabilitacja aby wrócić do pełni sił. Po tym zdarzenu triathlonista postanowił sprawdzić się na długich dystansach typu ironman, gdzie trzykrotnie zajmował miejsca TOP10. Dan postanowił wrócić do dystansu olimpijskiego i jego celem jest kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Od 2018 roku triathlonista reprezentuje Polskę. Na Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim zajął 5 miejsce, uzyskując najszybszy czas biegu.

Dan McIntosh wystartował w trzech triathlonach w Azji. Pierwsze zawody to Puchar Azji w japońskim mieście Murakami gdzie zajął 33 miejsce na 70 zawodników, którzy ukończyli wyścig. Co ciekawe wszyscy uczestnicy ukończyli zawody, jest to sytuacja bardzo rzadko spotykana, szczególnie przy tak dużej liczbie startujących. Dan następnie udał się do Hong Kongu na kolejny Puchar Azji. Tam zajął 12 miejsce na 44 triathlonistów. Pomimo odbycia 10 sekund kary za falstart, Dan McIntosh może pochwalić się najszybszym czasem biegu spośród wszystkich zawodników. W Hong Kongu również miała miejsce niecodzienna sytuacja, sędziowie zdyskwalifikowali aż 21 zawodników za skrócenie trasy biegowej. Ostatnie zawody odbyły się w Korei Południowej, w mieście Tongyeong. Był to Puchar Świata ITU. Dan zajął tam 60 miejsce na 62 triathlonistów.

Murakami NTT ASTC Triathlon Asian Cup (70 zawodników ukończyło zawody, 0 DNF)
1 Takumi Hojo JPN 00:59:06
2 Jumpei Furuya JPN 00:59:20
3 Ryotaro Otani JPN 00:59:29

33 Dan Mcintosh POL 01:02:18

Link do pełnych wyników: https://www.triathlon.org/results/result/2018_murakami_astc_triathlon_asian_cup/322628

Hong Kong ASTC Sprint Triathlon Asian Cup (44 zawodników ukończyło zawody, 21 DSQ)
1 Takanori Sugihara 00:59:06
2 Cheung Sing Tsang HKG 00:59:31
3 Chi Zhang CHN 00:59:31

12 Dan Mcintosh POL 01:00:56

Link do pełnych wyników: https://www.triathlon.org/results/result/2018_hong_kong_astc_sprint_triathlon_asian_cup/322632

Tongyeong ITU Triathlon World Cup (62 zawodników ukończyło zawody)
1 Max Studer SUI 00:53:56
2 Felix Duchampt FRA 00:53:57
3 Eli Hemming USA 00:54:01

60 Dan Mcintosh POL 00:59:08

Link do pełnych wyników: https://www.triathlon.org/results/result/2018_tongyeong_itu_triathlon_world_cup/322003

Powiązane Artykuły

7 KOMENTARZE

 1. Szanowni, Dan startował tam za własne pieniądze, jedyne działania PZTri z tym związane to umożliwienie mu startu przez zgłoszenie na listy startowe orazy wysłka stroju startowego z Polski za zanakowanie któego zapłącił, za wysyłkę też zapłącił.

  • To miło, że trener główny zechciał zgłosić, bo ma różne fanaberie, czasem zgłosi zawodnika, a czasem nie. Zależy od humoru.

 2. Jestem za tym aby dokonywać transferów bardzo dobrej klasy zawodników do Polski tak aby nasi zawodnicy mogli sie czegoś nauczyć.
  Ale tutaj sytuacja jest odwrotna to on może nauczyc sie od naszych zawodników. Więc kroi sie pytania po co nam taki zawodnik?
  O jakim starcie w Tokio mówi artykuł ? Przeciez to nastepne mydlenie oczu środowisku.. Jak juz kiedyś pisałem musi zdarzyc się cud aby chociaz jeden zawodnik z Polski pojechał na IO do Tokio.
  Z tego co mi wiadomo to zamysł nowych włodarzy był inny – cytuje nowego Prezesa PZTri – ” Trzeba wszystko zaorac i posiac nowe ziarno”
  Przesie czyzby okazało sie ,że ziemia mało żyzna albo ziarno za słabe? Kierunek wydawał sie dobry lecz wykonanie słabawe

 3. No i co z tego ze gość ma 34 lata ? Ile ma Marysia Cześnik która ma największe szanse na Tokio Jan razie i od której dostał by baty każdy z powyżej komentuajacych i łącznie ze mną. Super ze gość startuje dla PL. Ilu Polaków mamy w ITU triathlon World Cup ? Możecie mi przypomnieć? A moze jakiś młody chłopak zainspiruje sie Danem i zacznie uprawiać naszą dyscyplinę. Potraficie krzyczeć tylko „Polska dla Polaków”

 4. Myślę że ten zawodnik nic nie osiągnie! Na 100% nie zrobi kwalifikacji na igrzyska w Tokyo ma 34 lata i daleki ranking ITU

 5. Prima aprilis jest chyba 1 kwietnia, a nie w listopadzie ? To chyba żart bo przecież mamy szkolić młode pokolenie a nie szukać za granicą zawodników ? to jest najnowsza myśl szkoleniowa ludzi odpowiedzialnych za rozwój triathlonu ?
  Ten gość dostaje baty w słabych zawodach azjatyckich, jaki jest więc cel jego startów w barwach naszego kraju ? finansowany jest z budżetu PZTRI ? ma zgodę na starty w wybranych przez siebie zawodach ? bo co niektórzy Polacy spotkali się z odmową zgłoszenia na zawody !!

  • tak podejrzewałem że gość startuje za własną kasę ; ) Ale lepiej powrzeszczeć: „Polska dla Polaków” i ” Nie za naszą polską narodową kasę” , nie ? Mimo, że nie mamy żadnej wiedzy na temat finansowania startów

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane