Puchar Collinsa przesunięty na 2021 rok. PTO wypłaca 2,5 mln dolarów natychmiast!

0

Puchar Collinsa, flagowe zawody organizacji PTO (Professional Triathletes Organisation) został przesunięty na rok 2021 z powodu pandemii koronowirusa. Jeszcze większym newsem jest to, że PTO zwiększa pulę nagród finansowych z 2 mln dolarów do 2,5 mln dolarów i natychmiast wypłaca te pieniądze triathlonistkom i triathlonistom według aktualnego rankingu PTO!

Dodatkowe 500.000 dolarów trafi do sportowców zajmujących miejsca od 21 do 50, którzy wcześniej otrzymywaliby po 5 tys. dolarów. Sportowcy otrzymają kwotę podniesioną do 8 tys. dolarów. Zawodnicy i zawodniczki zajmujący miejsca od 51 do 100, którzy wcześniej otrzymywaliby po 2 tys. dolarów, teraz otrzymają kwotę podniesioną do 5 tys. dolarów. Wynagrodzenie zostanie wypłacone natychmiast (org.: “paying it all immediately based on the PTO World Rankings”) w oparciu o PTO World Ranking.

PTO WSPIERA FINANSOWO ZAWODNIKÓW W ODPOWIEDZI NA COVID-19

Ponadto pierwsza dziesiątka rankingu kobiet i mężczyzn zobowiązała się do współpracy z PTO w ramach działań online, z których dochód zostanie przeznaczony na wynagrodzenie dla sportowców zajmujących dalsze miejsca w rankingu – od 20 do 100.

Rachel Joyce, współzarządzająca PTO: “Świat znajduje się w trudnym i bezprecedensowym momencie. Doceniamy to, że wiele osób walczy z pandemią i COVID-19. Dla naszych sportowców, podobnie jak dla wielu innych ludzi, przyszłość jest pełna niepewności. Wraz z odwołaniem wielu wyścigów, możliwości zawodników i zawodniczek do ścigania się zostały poważnie ograniczone. PTO szuka sposobu na wsparcie zawodników w tym niestabilnym okresie. Mamy nadzieję, że nasza reakcja, polegająca na wypłaceniu sportowcom łącznie 2.500.000 dolarów, pomoże im poradzić sobie z aktualnymi problemami, których doświadczają”.

PUCHAR COLLINSA PRZENIESIONY NA 2021 ROK

PTO przesuwa również zaplanowany na 30 maja 2020 roku Puchar Collinsa. Zostanie on rozegrany w 2021 r. w x-bionic-sphere®. W przypadku Mistrzostw Challenge Family, zaplanowanych na 31 maja, Challenge Family i x-bionic-sphere ściśle współpracują z lokalnymi władzami w celu ustalenia, czy impreza powinna i może zostać przełożona na późniejszy termin w 2020 roku.

Nie wiesz, co to jest PTO i czym się zajmuje? Chcesz wiedzieć, kto wymyślił i jakie są zasady Pucharu Collinsa? Koniecznie przeczytaj kompendium wiedzy na ten temat: PTO (Professional Triathletes Organization) może zmienić światowy triathlon. Kompendium wiedzy

 

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here