Puchar Collinsa w Samorin – ogłoszono datę zawodów

0

Inauguracyjne zawody PTO – Puchar Collinsa – odbędą się w maju 2021 roku. Po raz pierwszy tę najważniejszą dla Professional Triathletes Organistion imprezę zapowiedziano w 2018 roku. Później przesunięto ją na 2019, a następnie 2020 rok. Pandemia koronawirusa spowodowała, że aktualny termin to 22 maja 2021 roku.

Gospodarzem mistrzostw będzie x-bionic® w Samorin na Słowacji. Jeżeli nie wiesz, co to jest The Collins Cup, koniecznie przeczytaj artykuł “PTO może zmienić światowy triathlon. Kompendium wiedzy”.

W skrócie: Puchar Collinsa to rywalizacja między ekipami USA, Europą i Internationals. Każda drużyna składać się będzie z 12 zawodników, sześciu mężczyzn i sześciu kobiet. Ośmioro zawodników (czterech mężczyzn i cztery kobiety), zdobędzie miejsce w reprezentacji zgodnie z PTO World Rankings. Pozostała czwórka zostanie wybrana przez członków zarządu PTO (niebędących zawodnikami) i kapitanów drużyn.

Na Akademii Triathlonu rozpoczęliśmy również przedstawianie drużyn, które wezmą udział w The Collins Cup. Więcej w artykule “Kto rządzi w triathlonie? Oni o to powalczą”. 

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here