Puchar Collinsa w Samorin – ogłoszono datę zawodów

Inauguracyjne zawody PTO – Puchar Collinsa – odbędą się w maju 2021 roku. Po raz pierwszy tę najważniejszą dla Professional Triathletes Organistion imprezę zapowiedziano w 2018 roku. Później przesunięto ją na 2019, a następnie 2020 rok. Pandemia koronawirusa spowodowała, że aktualny termin to 22 maja 2021 roku.

Gospodarzem mistrzostw będzie x-bionic® w Samorin na Słowacji. Jeżeli nie wiesz, co to jest The Collins Cup, koniecznie przeczytaj artykuł „PTO może zmienić światowy triathlon. Kompendium wiedzy”.

W skrócie: Puchar Collinsa to rywalizacja między ekipami USA, Europą i Internationals. Każda drużyna składać się będzie z 12 zawodników, sześciu mężczyzn i sześciu kobiet. Ośmioro zawodników (czterech mężczyzn i cztery kobiety), zdobędzie miejsce w reprezentacji zgodnie z PTO World Rankings. Pozostała czwórka zostanie wybrana przez członków zarządu PTO (niebędących zawodnikami) i kapitanów drużyn.

Na Akademii Triathlonu rozpoczęliśmy również przedstawianie drużyn, które wezmą udział w The Collins Cup. Więcej w artykule „Kto rządzi w triathlonie? Oni o to powalczą”. 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane