Doskonały występ polskich juniorów na pucharze Europy w Kiszyniowie

Polscy juniorzy ścigali się dzisiaj na pucharze Europy w Kiszyniowie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni startujący w wyścigach indywidualnych pokazali się z bardzo dobrej strony. Juniorki zdobyły dwa medale, a juniorzy jeden. W sztafecie Polacy sięgnęli po złoto!

To były pierwsze zawody triathlonowe tej rangi rozgrywane w Mołdawii. W rywalizacji o punkty rankingowe pucharu Europy i rankingu narodów udział wzięła liczna grupa reprezentantów Polski trenowana przez Filipa Przymusińskiego.

Wśród juniorów rywalizowali Filip Glapa oraz Karol Janicki. Reprezentację juniorek tworzyło pięć zawodniczek: Weronika Ptaszyńska, Józefina Młynarska, Matylda Wojakiewicz, Aleksandra Ferchmin oraz Paula Janicka.

Warunki do ścigania były dobre. Było słonecznie, a odczuwalna temperatura wynosiła trochę ponad 20 stopni. Wiał lekki wiatr, którego podmuchy nie przekraczały kilkunastu km/h. Starty odbywały się na dystansie supersprinterskim.

Wyniki Polaków na pucharze Europy juniorów Kiszyniów 2022

Z doskonałej strony pokazały się dzisiaj polskie juniorki. Weronika Ptaszyńska wygrała wyścig, a Józefina Młynarska zajęła 3. miejsce. Obie Polki na podium rozdzieliła reprezentantka Ukrainy Yeva Soroka. Różnice między zawodniczkami były minimalne.

Warto zauważyć, że wszystkie pięć zawodniczek z Polski ukończyło wyścig w pierwszej dziesiątce. 4. miejsce zajęła Aleksandra Ferchmin. Szósta była Matylda Wojakiewicz, a dziewiąta Paula Janicka.