Puchar Europy Juniorów Tiszaujvaros: Polacy w finale 

W węgierskim Tiszaujvaros reprezentanci Polski zaliczyli kolejny start w ramach Pucharu Europy Juniorów. W wyścigu półfinałowym udział wzięło dziesięciu Polaków, a do jutrzejszego finału zakwalifikowało się sześciu z nich. 

ZOBACZ TEŻ: Chcą walczyć z draftingiem. Teraz szukają inwestorów

Juniorze w finale Pucharu Europy

W węgierskim mieście Tiszaujvaros rozgrane zostały kolejne zawody w ramach Pucharu Europy Juniorów. Na starcie zameldowało się dziesięciu Polaków: Kacper Serwiński, Krzysztof Misztal, Nataniel Sieradzan, Filip Glapa, Jakub Sochan, Martyna Gajda, Beata Woźniak, Zofia Rosin, Aleksandra Ferchmin oraz Paula Janicka. 

W sobotę 8 lipca Juniorzy wystartowali w wyścigach półfinałowych, w których rywalizowali o miejsca w rozgrywanym w niedzielę finale. Spośród dziesięciu reprezentantów Polski sześciu z nich zobaczymy w jutrzejszym wyścigu. Do finału zakwalifikowali się:

  • Jakub Suchan – 3. miejsce – 00:34:52
  • Kacper Serwiński – 6. miejsce – 00:35:10
  • Filip Glapa – 7. miejsce – 00:35:12
  • Zofia Rosin – 7. miejsce – 00:40:52
  • Martyna Gajda – 10. miejsce
  • Aleksandra Ferchmin – 11. miejsce

*Przedstawione wyniki są oficjalnymi wynikami zamieszczonymi na stronie World Triathlon. Zgodnie z informacją przekazaną przez Polski Związek Triathlonu, do finału zakwalifikowała się również Paula Janicka, a miejsca w kwalifikacji kobiet prawdopodobnie zostaną zmienione i zaktualizowane.

Finał Juniorek zaplanowany został na godzinę 11:45, a Juniorów na 12:45. 

Start Elity

W Tiszaujvaros w ramach Pucharu Europy rywalizują również zawodnicy kategorii Elita. Pośród nich, jedyną reprezentantką Polski jest Magdalena Sudak. 

Triathlonistka, podobnie jak Juniorzy, najpierw przystąpi do startu w półfinale, w którym starać się będzie o zdobycie kwalifikacji na jutrzejszy finał.

Starty Elity rozpoczynają się około godziny 15:00. Grupa, w której znajduje się Magdalena Sudak wystartować ma o godzinie 15:29. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze