Puchar Europy Juniorów Tiszaujvaros: Polacy w TOP10

Kolejnym dniem rywalizacji w ramach Pucharu Europy rozgrywanego w węgierskim Tiszaujvaros był finał Juniorów, do którego zameldowało się siedmiu reprezentantów Polski. Trójka z nich zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce.

Juniorzy w TOP10

Juniorzy rozpoczęli rywalizację w sobotę 8 lipca od wyścigów półfinałowych, w których walczyli o miejsca w rozgrywanym w niedzielę 9 lipca finale. Spośród dziesięciu reprezentantów Polski siedmiu z nich zakwalifikowało się do finału.

Reprezentanci Polski zaliczyli dobry start. Najlepiej spośród Polek poradziła sobie Aleksandra Ferchmin, która z czasem 00:42:09 zajęła 5. miejsce. W TOP10 zameldowała się również Zofia Rosin, która zajęła 7. miejsce (00:42:35). Na 12. pozycji ulokowała się Martyna Gajda (00:42:55), a na 23. Paula Janicka (00:44:31).

Dziewczyny dzisiaj naprawdę bardzo ładnie powalczyły – mówił w relacji zamieszczonej na profilu Polski Triathlon, Filip Przymusiński.

W wyścigu Juniorów najlepszy występ zaliczył Jakub Suchan. Triathlonista zajął 9. miejsce z czasem 00:38:00. Tuż za TOP10 znalazł się Filip Glapa (11. miejsce – 00:38:13), a na 21. pozycji rywalizację zakończył Kacper Serwiński (00:38:58).

Puchar Europy – start elity

W Tiszaujvaros w ramach Pucharu Europy rywalizowali również zawodnicy kategorii Elita. Pośród nich, jedyną reprezentantką Polski była Magdalena Sudak, która zajęła 46. miejsce.