Puchar Polski w Augustowie dla Damentki i Klimas!

W minioną niedzielę triathloniści po raz kolejny rywalizowali o punkty w ramach Pucharu Polski. Rywalizacja w Augustowie podczas zawodów z cyklu Elemental Tri Series była niezwykle zacięta. Tegoroczne zawody odbywające się w urokliwej scenerii Jeziora Necko pokazały, że to miasto ma doskonały potencjał do zorganizowania dużej imprezy triathlonowej.

Do najbardziej prestiżowego wyścigu przystąpili zawodnicy na dystansie sprinterskim rozgrywanym w ramach Pucharu Polski elity i młodzieżowców (0,75-20-5), a na linii startu można było zobaczyć m.in. Kamila Damentkę, Daniela Juszkowca, Przemysława Szymanowskiego, Paulinę Klimas, Martę Łagownik czy Małgorzatę Wąsik. Oprócz startujących na sprincie, triathloniści rywalizowali również o punkty do rankingu Pucharu Polski kategorii wiekowych na dystansie olimpijskim (1,5-40-10), a także w supersprintcie wśród juniorów i juniorów młodszych (0,2-10-2,5).

Dzieci wzięły udział w zawodach biegowych Elemental Kids, które odbyły się na dystansach 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat). W imprezie wzięło udział w sumie niemal pół tysiąca zawodników.

ets2017 Augustow_foto2

Jako pierwsi na starcie zameldowali się zawodnicy na dystansie supersprinterskim. Najlepszy okazał się Kuba Kowalski czasem 29:36 i Magdalena Sudak (31:02), oboje UKS G-8 Bielany Warszawa.

Kilka minut przed południem rozpoczęła się zdecydowanie najciekawsza rywalizacja na dystansie sprinterskim w ramach Pucharu Polski w triathlonie. Zacięty pojedynek rozstrzygnął na swoją korzyść Kamila Damentka (UKS G-8 Bielany), który uzyskał na mecie czas 01:00:10. Damentka od początku prowadził, jako pierwszy wyszedł z wody, pierwszy był również na trasie kolarskiej i nie oddał prowadzenia do samego końca. Na mecie wyprzedził drugiego Daniela Juszkowca (UKS G-8 Bielany Warszawa) o 62 sekundy. Trzeci na mecie pojawił się Przemysław Szymanowski (Idmar Racing Team-Triathlon Division), który osiągnął czas 01:01:31.

Rywalizację kobiet wygrała doskonale dysponowana Paulina Klimas (GVT BMC AZS-AWF Katowice), która przekroczyła linię mety z wynikiem 01:05:31, przed Martą Łagownik (Smaruj na Trening Team) 01:05:52 i Małgorzatą Wąsik (MKS Triathlon Malbork) z czasem 01:06:03.

 

W samo południe do zmagań przystąpili triathloniści na dystansie olimpijskim. W tej rywalizacji zwyciężył Bartosz Awruk (Nadaktywni) (02:05:32), a wśród pań najlepsza okazała się Monika Chodyna (Najmowicz Triathlon) z wynikiem 02:21:30. Wśród trzyosobowych sztafet, pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Zbigniew Lubaszewski, Michał Przekop, Marek Opolski.

„Dzisiejszy start był bardzo udany, ponieważ udało mi się pierwszy raz wygrać Puchar Polski. Bardzo lubię trasę w Augustowie, startuję tutaj już po raz drugi. Trasa jest przepiękna, jezioro czyste, rower bardzo ciekawy. Bieg był wymagający z wieloma podbiegami, ale generalnie szybki, bardzo interesujący i poprowadzony przez las. Czego chcieć więcej, tylko się ścigać” – powiedział Kamil Damentka, zwycięzca Elemental Tri Series Augustów 2017 na dystansie sprinterskim.

ets2017 Augustow_foto4

„Woda była zdecydowanie cieplejsza niż na zawodach w Olsztynie. To był mój dzień dzisiaj, czułam się dobrze, popłynęłam bardzo spokojnie. Trasa na pływaniu była bardzo dobrze widoczna, strefa zmian świetnie oznakowana, a trasa kolarska bardzo szybka. Musiałam gonić grupę, w której była zwyciężczyni dzisiejszego sprintu i dlatego pojechałam bardzo mocno. Dogoniłam ich, zeszłyśmy razem na bieg. Działo się od początku do końca – super emocje” – dodała Marta Łagownik, druga zawodniczka wśród pań na dystansie sprinterskim.

Aktualnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski prowadzi Kamil Damentka, a wśród pań liderką jest Paulin Klimas.

Cały czas można się zapisać na kolejne dwa etapy cyklu Elemental Tri Series 2017, kolejno: w Blachowni k. Częstochowy 30.07.2017 r. oraz na wielki finał tegorocznego cyklu, który odbędzie się 20.08.2017 r. w Białymstoku. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.triathlonseries.pl . Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu cyklu na Facebooku: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
317SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze