Puchar Polski w Augustowie dla Krawczyka i Szczerbińskiej

Druga odsłona Pucharu Polski w Triathlonie odbyła się w niedzielę podczas Elemental Tri Series w Augustowie. Piękna pogoda, urokliwe miejsce i wyśmienita infrastruktura nad Jeziorem Necko potwierdza, że miasto gospodarz ma duży potencjał do uprawiania triathlonu.

 

W Augustowie do rywalizacji przystąpili zawodnicy na dystansie sprinterskim (0,75-20-5), a na linii startu można było zobaczyć czołowych polskich zawodników m.in. Tomasz Marcinek, Tomasz Brembor, Mateusz Rak, Jacek Krawczyk, Małgorzata Szczerbińska, Rudzińska Aleksandra, Magdalena Wiśniewska czy Aleksandra Sikora. Poza zawodnikami startującymi na sprincie, triathloniści rywalizowali również na dystansie olimpijskim (1,5-40-10), a także supersprinterskim (0,2-10-2,5). Najmłodsi mogli zmierzyć się z biegami rozgrywanymi w ramach Elemental Kids, które odbyły się na dystansach 200, 500 i 1000 m. Łącznie do imprezy zgłosiło się blisko 500 uczestników.

Jako pierwsi wystartowali zawodnicy na dystansie supersprinterskim, w którym najlepsi okazali się Jakub Rudziński (KS Ironman CS Polska) i Magdalena Sudak (UKS G-8 Bielany Warszawa).

 

Zawodnicy rywalizujący na dystansie olimpijskim, wystartowali w samo południe, a tego dania najlepszy okazał się Bartosz Awruk (Nadaktywni Białystok) oraz Monika Chodyna z Tri Negu Olsztyn. Ponadto w rywalizacji trzyosobowych sztafet pierwsze miejsce zajęła drużyna AirBike Armexim Development Tri Team w składzie Paweł Boniecki, Przemysław Puławski i Wojciech Omielan.

 

Tuż przed południem do startu stanęli „sprinterzy” w ramach Pucharu Polski w triathlonie. Tam niesamowita walka wśród mężczyzn, z której zwycięsko wyszedł Jacek Krawczyk z czasem 57:22, wyprzedzając o 21 sekund Mateusza Raka (obaj UKS Tri-Team Rumia) i 49 sekund Tomasza Marcinka (KS AZS-AWF Katowice). W rywalizacji kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Małgorzata Szczerbińska (MKS Triathlon Malbork), która przekroczyła linię maty z wynikiem 1:02:30, przed Aleksandrą Rudzińską z UKS G-8 Bielany Warszawa (1:02:53) i Magdaleną Wiśniewską z KS AZS AWF Katowice (1:03:49).

 

„Na pływaniu było spokojnie i pomimo wyrównanego poziomu obyło się bez pralki. Razem z Tomkiem Bremborem wyszliśmy z wody ze sporą przewagą nad Jackiem i Tomkiem. Szybka strefa zmian i ucieczka w czteroosobowej grupie nad pozostałymi konkurentami. Współpraca na trasie rowerowej układała się bardzo dobrze i z kilometra na kilometr powiększaliśmy przewagę nad rywalami. Po rowerze, dosyć szybko przebrałem się, ale pomimo tego wybiegłem ostatni z mojej grupy ze strefy zmian. Na biegu stopniowo czułem, że się rozpędzam i wyprzedziłem najpierw Brembora, a później Marcinka. Na końcu pięciokilometrowej trasy próbowałem nawiązać rywalizację z moim kolegą klubowym Jackiem Krawczykiem, który tego dnia był bezkonkurencyjny” – powiedział Mateusz Rak, drugi zawodnik Elemental Tri Series Augustów. Cieszę się bardzo, że po kilku latach przerwy ponownie możemy wspólnie z innymi zawodnikami ścigać się w ramach Pucharu Polski w triathlonie. Dlatego bardzo dziękuję organizatorom z Labosport Polska, za to, że promują sport kwalifikowany i dają nam możliwość rozwoju sportowego. Dzięki temu mamy motywację do ciężkiej pracy, treningów i startów” – dodaje Rak.

 

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja w klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie sprinterskim, w którym Tomasz Marcinek prowadzi o 22 sekundy przed Jackiem Krawczykiem i minutę i 38 sekund przed Tomaszem Bremborem. Wśród pań liderką jest Małgorzata Szczerbińska.

 

WYNIKI:

Elemental Tri Series Augustów 2016 – dystans supersprinterski (0,2-10-2,5)
Elemental Tri Series Augustów 2016 – dystans sprinterski (0,75-20-5)
Elemental Tri Series Augustów 2016 – dystans olimpijski (1,5-40-10)
Elemental Tri Series Augustów 2016 – dystans olimpijski sztafety (1,5-40-10)
Klasyfikacja generalna cyklu ETS 2016 po dwóch etapach (0,2-10-2,5)
Klasyfikacja generalna cyklu ETS 2016 po dwóch etapach (0,75-20-5)
Klasyfikacja generalna cyklu ETS 2016 po dwóch etapach (1,5-40-10)

 

 

Przypominamy, że cały czas można zapisywać się na ostatnie dwa etapy cyklu, które odbędą się w Blachowni k. Częstochowy (31.07.2016) oraz w Białymstoku (21.08.2016). Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na stronie www.triathlonseries.pl . Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu cyklu na Facebooku: www.facebook.com/triathlonseriespl .

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Jeste lekki błąd w opisie.na końcowych wynikach widać ze Krawczyk wygrał z 9 i 22 s przewaga

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane