Puchar Polski w Olsztynie. Kto zaprezentował się najlepiej?

Drugi dzień zawodów w Olsztynie rozpoczął się startem Juniorów Młodszych oraz Młodzików, którzy rywalizowali w ramach Pucharu Polski. Kto wygrał?

Puchar Polski Olsztyn 2023

W niedzielę 28 maja w Olsztynie, po zakończonej wczoraj rywalizacji w ramach Pucharu Europy do rywalizacji w Pucharze Polski stanęli zawodnicy kategorii Junior Młodszy oraz Młodzicy, którzy wystartowali na dystansie supersprintu.

Zwycięzcą Pucharu Polski Juniorów Młodszych został Jakub Suchan, a kategorię Juniorek Młodszych wygrała Martyna Gajda.

5. Julia Sikora

W kategorii Młodzików mężczyzn najlepszy okazał się Allan Artwik-Sieroń, a wśród kobiet Matylda Jozwiak.

Start age-group i ekotriathlon

W Olsztynie odbędą się dziś również zawody amatorów. Oprócz klasycznych trzech dystansów (olimpijskiego, sprinterskiego i supersprinterskiego) zawodnicy będą mieli okazję ścigać się w zupełnie nowym formacie – ekoSUPERSPRINT, w którym mają do pokonania 0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu, a główną ideą jest udział w akcji proekologicznej.