Polacy gotowi do startu w Pucharze Świata w Huatulco

Polska reprezentacja przybyła do Huatulco (Meksyk), aby wziąć udział w zawodach Pucharu Świata. To pierwsza impreza tej rangi w tym roku, w której wystąpią nasi zawodnicy.

Huatulco znajduje się w południowym Meksyku nad Oceanem Spokojnym. Puchar Świata rozgrywany jest w tym miejscu od wielu lat. W zawodach, które odbędą się w najbliższy weekend, Polskę będą reprezentować: Roksana Słupek, Paulina Klimas, Michał Oliwa oraz Marcin Stanglewicz.

Kobiety wystartują w sobotę. Początek rywalizacji o godz. 18:00. Mężczyźni przystąpią do zmagań w niedzielę. Start o godz. 08:00. Zawody rozgrywane będą na dystansie sprinterskim, na który składa się: 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu.

Trasa wyścigu

Pływanie

750 m

Rower

20 km

Bieg

5 km

Trasa pływacka Puchar Świata Huatulco Trasa rowerowa - Huatulco Trasa biegowa - Huatulco
źródło: asdeporte.com

Media społecznościowe

Nasi reprezentanci są już na miejscu. Roksana Słupek napisała, że podróż do Huatulco trwała ponad dobę. Jak można się domyślić – pod koniec wszyscy mieli naprawdę dość.

Zaraz po zawodach wyruszyliśmy w długą podróż do Huatulco, stąd brak mojej obecności w social mediach. Nie było na to sił. Dotarłam szczęśliwie do Meksyku po ponad dobie bez snu. Na końcu byłam dosłownie pijana. Kilka dni na powrót do żywych i w sobotę Puchar Świata w Huatulco!

Roksana Słupek Huatulco
zdjęcie: roksana.slupek

Warto odnieść się jeszcze do zdjęcia, jakie na swój profil wrzucił Michał Oliwa. Widzimy naszego zawodnika w czasie jazdy na rowerze. Pogoda jest słoneczna, a temperatura wynosi ponad 30 stopni. Wygląda na to, że „heat prep” z hiszpańskiego Aguilas może w tych warunkach być bardzo pomocny.

Czy jednak rzeczywiście w trakcie Pucharu Świata będzie tak słonecznie i gorąco?

Michał Oliwa Huatulco
zdjęcie: moliwa_tri

Sprawdziliśmy prognozę pogody w miejscowości Santa Cruz Huatulco. Wygląda na to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że w trakcie rywalizacji kobiet (sobota, godz. 18:00) będzie padał deszcz, a odczuwalna temperatura ma wynieść ok. 28 stopni.

Panowie, którzy na trasę wyruszą w niedzielny poranek, raczej nie muszą obawiać się deszczu. W trakcie ich wyścigu temperatura powinna być o 2-3 stopnie niższa niż w czasie startu kobiet.

Santa Cruz Huatulco pogoda sobotaSobota 18:00 Santa Cruz Huatulco pogoda niedzielaNiedziela 08:00
źródło: meteoblue.com

Puchar Świata w Huatulco 2021

W ubiegłym roku w rywalizacji mężczyzn triumfował Kanadyjczyk Tyler Mislawchuk. Jego czas to 00:53:09. Kilkanaście sekund po nim na metę dotarło dwóch Brazylijczyków Manoel Messias oraz Miguel Hidalgo. Ich czasy to odpowiednio 00:53:21 oraz 00:53:22.

W rywalizacji kobiet po zwycięstwo sięgnęła Dunka Alberte Pedersen. Przebycie trasy zajęło jej 01:00:23. Na drugim miejscu uplasowała się Amerykanka Kirsten Kasper (01:00:36), a trzecia była Austriaczka Lisa Perterer (01:00:37).

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane