Puchar świata Malaga: Marta Dzieciątkowska 20 sekund za podium

W Maladze reprezentanci Polski rywalizowali w ramach pucharu świata w paratriathlonie. Start w Hiszpanii był przedostatnim startem Dzieciątkowskiej, końcem sezonu Belczewskiej oraz debiutem tandemu Wieteckiego oraz Krawczyka.

ZOBACZ TEŻ: Wyścig pokoleń. Paulina Klimas i Magdalena Sudak w rywalizacji z mistrzynią olimpijską

Ostatnie starty w sezonie 

Przed Polkami startującymi w Maladze stało niełatwe wyzwanie. W wyścigu pucharu świata zameldowała się światowa czołówka. Jedną z faworytek do zwycięstwa była mistrzyni olimpijska z Tokio Lauren Steadman, obecnie zajmująca 4. miejsce w światowym rankingu. Brytyjka wraca do mocnego ścigania po trudnym okresie, w którym podawała w wątpliwości swoją przyszłość w triathlonie. 

W Maladze Steadman zdominowała swoje rywalki, wyprzedzając drugą Gwladys Lemoussu o prawie 4 minuty. Blisko podium zawodów pucharu świata była natomiast Marta Dzieciątkowska. Polka dobiegła na metę 19 sekund za trzecią Andrea Miguelez Ranz. Dzieciątkowska start w Maladze określiła jako „ciekawy” ze względu na „pływanie z falami, jazdę na rowerze na kostce brukowej i walkę na biegu o podium”. Dla zawodniczki puchar świata w Hiszpanii był przedostatnim startem w sezonie. Za tydzień Polka rywalizować będzie we włoskim Taranto. 

Druga z reprezentantek Polski Monika Belczewska ulokowała się na 6. pozycji z czasem 1:16:00. Belczewska startem w Maladze zakończyła swój sezon, który określiła mianem, niełatwego i słodko-gorzkiego, ponieważ przez znaczną część roku 2023 Belczewska mierzyła się z problemami zdrowotnymi.

Nieudany debiut tandemu

W zawodach pucharu świata swój debiut zaliczył tandem Łukasz Wietecki i Jacek Krawczyk. Krawczyk został nowym partnerem Wieteckiego po tym, jak w połowie września 2023 roku Ławicki poinformował, że: „decyzją Łukasza Wieteckiego nie będzie już pełnił funkcji jego przewodnika”.

Krawczyk, który na sierpniowych mistrzostwach świata w IRONMAN 70.3 w Lahti zwyciężył w kategorii M25-29 kilka dni temu poinformował, że celem tandemu nieustannie pozostaje start na igrzyskach paraolimpijskich w 2024 roku.

Debiut w Maladze nie należał jednak do udanych. Na liście wyników przy polskim tandemie pojawiła się informacja o DNF.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze