Puchar świata Pontevedra: Udany start Roksany Słupek

Roksana Słupek walczyła dzisiaj o kolejne punkty do rankingu olimpijskiego. Reprezentantka Polski wystartowała w pucharze świata w Pontevedra. 

Tym razem najlepsi triathloniści świata przyjechali na północ Hiszpanii do miejscowości Pontevedra. Rywalizacja kobiet i mężczyzn na pucharze świata odbywa się na dystansie olimpijskim, na który składa się 1500 m pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegania.

O godz. 10:15 rozpoczął się wyścig kobiet. Na starcie stanęło 59 zawodniczek. Wśród nich Roksana Słupek.

ZOBACZ TEŻ: Słupek, Oliwa i Kadziak wystartują w niedzielę w Pucharze Świata Pontevedra

Puchar świata Pontevedra

Pierwszą konkurencję Polka zakończyła na początku trzeciej dziesiątki. Po drugim okrążeniu pływania zegar wskazywał 00:20:07. Na rowerze nasza zawodniczka przyspieszyła. W pewnym momencie zajmowała nawet 11. pozycję, ale ostatecznie w T2 zmierzono jej 13. czas. W trakcie biegu Słupek dała się wyprzedzić jedynie trzem rywalkom i ostatecznie ukończyła wyścig na 16. miejscu.

Po raz pierwszy w karierze po triumf w pucharze świata sięgnęła Petra Kurikova. Czeszka ukończyła trasę olimpijki w czasie 01:57:43. Druga na mecie pojawiła się Lisa Tertsch. Reprezentantka Niemiec osiągnęła wynik 01:57:55. Trzecią najszybszą zawodniczką była Francuzka Sandra Dodet. Gdy przekraczała linię mety zegar wskazywał 01:58:08.

Miejsce Imię i nazwisko Czas
1. Petra Kurikova
2. Lisa Tertsch
3. Sandra Dodet
4. Eva Daniels
5. Kate Waugh
6. Noelia Juan
7. Jolien Vermeylen
8. Lea Coninx
9. Mathilde Gautier
10. Lena Meißner
16. Roksana Słupek POL 01:59:25

Wyniki nieoficjalne – mogą ulec zmianie.

Kwalifikacje olimpijskie 

16. miejsce Roksany Słupek da jej kolejny duży zastrzyk punktowy do rankingu olimpijskiego. Do tej pory nasza zawodniczka miała na koncie dwa punktowane starty. 14. miejsce na PŚ w Huatulco dało jej 136,1 pkt., a dzięki 33. miejscu zdobytym na zawodach WTCS Hamburg Polka wzbogaciła się o kolejne 61,89 pkt. Dzięki tym zdobyczom punktowym nasza zawodniczka przed dzisiejszym startem zajmowała 61. miejsce (na ten moment premiowane awansem na IO – symulacja olimpijska z 12.07.2022 r.).

Za start w Pontevedra Słupek powinna otrzymać grubo ponad 100 pkt. rankingowych. Spodziewamy się, że ten wynik pozwoli jej awansować w rankingu o kilka miejsc.

AKTUALIZACJA

Filip Szołowski o rankingu Roksany Słupek

Rywalizacja mężczyzn na pucharze świata Pontevedra

O godz. 13:15 na trasę wyruszą mężczyźni. W tym gronie znajdować będzie się dwóch zawodników z Polski: Michał Oliwa oraz James Kadziak. O ich wynikach będziecie mogli przeczytać w oddzielnym newsie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane