Puchar Świata w Chengdu: Paulina Klimas wraca do mocnego ścigania. Polka w TOP10

Super wrócić do mocnego ścigania – napisała po zawodach w Chinach Paulina Klimas. Polka zajęła 10. miejsce w Pucharze Świata w Chengdu. Dobry start zaliczył również Michał Oliwa.

Paulina Klimas w TOP10

W sobotę 14 października Paulina Klimas i Michał Oliwa startowali w Pucharze Świata w Chengdu. Reprezentanci Polski zajęli wysokie miejsca, meldując się kolejno na 10. i 15. pozycji.

Dla Pauliny Klimas start w Chinach był kolejnym krokiem w powrocie do rywalizacji na najwyższym poziomie. Polka w ostatnich zawodach Pucharu Świata, w których brała udział na początku października, zajęła 32. miejsce i jak sama przyznała, był to słaby wynik. Klimas stwierdziła jednak, że nawet miejsce poza TOP30 było dla niej powodem do radości.

Dwa tygodnie później, podczas Pucharu Świata w Chengdu Polka wyścig na dystansie olimpijskim ukończyła z czasem 01:59:15 i zajęła 10. miejsce. Jak napisała po starcie, w Chinach wróciła do mocnego ścigania. Drugi z reprezentantów Polski, Michał Oliwa przekroczył linię mety z czasem 01:45:25.