Puchar Świata w Hiszpanii. Kuster 18. Szymanowski 53. Posłuchaj!

18 miejsce w hiszpańskim Banyoles  – to jak do tej pory najlepsze osiągnięcie Sylwestra Kustera w międzynarodowych startach Pucharu Świata. Jest tym cenniejsze, że zdobyte tydzień po fatalnym wypadku podczas zawodów w Cremonie. Obolały Kuster wziął chyba jednak przykład z Chrissie Wellington, która jak pamiętamy, na dwa tygodnie przed zdobyciem Mistrzostwa Świata na Hawajach, uległa wypadkowi na rowerze i „na antybiotykach” zdołała przygotować się do startu, a podczas zawodów pokazała klasę. Kuster dobrze ocenia swój niedzielny start i zapowiada, że z każdymi kolejnymi zawodami będzie się rozkręcać. Sylwek przyzwyczaił już swoich fanów (i trenera), że to zwykle druga część i końcówka sezonu należą do udanych, a pierwsza jest jak „rozgrzewka”. W Banyoles Kuster osiągnął czas 1:49:41. Czasy poszczególnych konkurencji i miejsca na podium:

 

{gallery}wyniki_PS_spain{/gallery}

 

„Zawody udane, ale warunki atmosferyczne i trasa nie należały do najłatwiejszych” – powiedział w rozmowie z Akademią Triathlonu Sylwester Kuster.

 

{enclose kuster_spain1.mp3}

 

Strefa zmian nie nalażała do najszybszych, ale Kuster przyznaje, że potraktował ten etap wyścigu bardzo asekuracyjnie, mając w pamięci kraksę rowerową w Cremonie.

 

{enclose kuster_spain2.mp3}

 

W Pucharze Świata w Hiszpanii startował również Przemysław Szymanowski, który już tydzień temu, podczas zawodów w Środzie Wielkopolskiej zapowiadał, że bardzo liczy na start w imprezie takiej rangi. Niestety, mimo najlepszej jak do tej pory dyspozycji fizycznej, szanse na wysokie miejsce przekreśliły wydarzenia podczas pływania.

 

{enclose szymanowski_spain.mp3}

 

 Zobacz czasy poszczególnych konkurencji uzyskanych przez Przemka Szymanowskiego.

 

{gallery}wyniki_PS_spain1{/gallery}

 

 W Banyoles zawodnicy mieli do pokonania dystans olimpijski po następujących trasach:

 

Banyoles

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane