Puchar Świata w Huatulco. Jerzyk dziewiąta.

W niedzielę, kiedy większa część triathlonowej społeczności żyła jeszcze rozegranymi Mistrzostwami Świata Ironman, w Huatulco (Meksyk) odbyły się zawody zaliczane do serii Pucharu Świata (dystans olimpijski).

 

W starcie elity kobiet sytuacja zaczęła się wyjaśniać dopiero na biegu, gdyż do drugiej strefy zmian dotarła duża (ok. 15-osobowa) grupa zawodniczek. Juri Ide (Japonia) już na samym początku zaczęła zostawiać swoje rywalki z tyłu, ostatecznie wbiegając na metę z bezpieczną przewagą 46 sekund nad drugą zawodniczką – Annamarią Mazzetti (Włochy). Ostatnie medalowe miejsce zajęła Marina Damlaimcourt (Hiszpania), która po raz pierwszy stanęła na podium zawodów Pucharu Świata.

 

Do drugiej strefy zmian nasza rodaczka Agnieszka Jerzyk również dojechała w pierwszej grupie zawodniczek, jednak po wyczerpującym biegu Agnieszka zajęła ostatecznie 9 pozycję tracąc do zwyciężczyni 2 minuty i 32 sekundy.

 

W starcie elity mężczyzn na liście startowej zapisany był Marek Jaskółka, który finalnie nie wystartował. Ostatecznie we wspaniałym stylu zwyciężył Matt Chrabot, który na biegu odrabiał stratę wynikłą z wypadku na rowerze. Za nim na mecie zameldowali się kolejno Richard Murray (RPA) oraz Bruno Pais (POR).

 

To było drugie zwycięstwo Chrabota w Pucharze Świata, Chrabot wygrał w tym samym miejscu w 2009 roku, kiedy to nasz reprezentant Piotr Grzegórzek, z powodu wypadku na rowerze, nie ukończył zawodów.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane