Puchar Świata – problemy Roksany Słupek, zwycięstwo faworyta

W nocy polskiego czasu rozegrane zostały pierwsze tegoroczne zawody Pucharu Świata. Zawodnicy i zawodniczki elity rywalizowali w nowozelandzkim New Plymouth. Startowali Polacy.

Hayden Wilde był faworytem rywalizacji mężczyzn w wyścigu Pucharu Świata, który odbywał się w New Plymouth. Nowozelandczyk poradził sobie doskonale i został zwycięzcą tej rywalizacji. W wyścigu mężczyzn Polskę reprezentował Marcin Stanglewicz jun.

Po pływaniu na dystansie 750 metrów prowadził Ricardo Batista. Portugalczyk wyprzedzał o kilka sekund Trenta Thorpe’a i Nicolo Stradę. W tym momencie Wilde zajmował 17. miejsce.

Wilde w Abu Dhabi zaliczył kapcia. W New Plymouth takich problemów nie miał. Szybko nadrobił stratę do czołówki. Batista wyszedł na prowadzenie ponownie, ale już przy T2 Wilde prowadził.

Nowozelandczyk tego prowadzenie nie oddał już do końca. Na pierwszym z trzech okrążeń miał 23 sekundy przewagi, a później konsekwentnie ją powiększał. Na metę dotarł w czasie 00:55:57. To było dopiero jego pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajął Tayor Reid z Nowej Zelandii, a na 3. miejscu uplasował się Ricardo Batista.

Marcin Stanglewicz jun. zajął 50. miejsce w wyścigu. Na mecie zameldował się z czasem 01:01:31. Pełne wyniki wyścigu tutaj.

Problemy Roksany Słupek

Nie mniej ciekawie wyglądała rywalizacja kobiet, gdzie kibicowaliśmy Roksanie Słupek. Tutaj na pływaniu liderowała Emma Jeffcoat. Australijka wyprzedzała Hannę Knighton oraz Sophie Linn.

Walka pośród kobiet rozstrzygnęła się na ostatnim okrążeniu biegu. Nicole Van Der Kaay odskoczyła Ainsley Thorpe i Solveig Lovseth. Lokalna zawodniczka przybiegła na metę w czasie 1:02:58 zwyciężając w wycścigu. Thorpe miała czas niecałe 10 sekund gorszy. Lovseth straciła kilkanaście sekund.

Gwen Jorgensen uplasowała się an 14. miejscu. Roksana Słupek zajęła 30. miejsce z czasem 01:06:42. Jak pisała w mediach społecznościowych, miała problemy w T1, co przełożyło się na cały wyścig.

– Mój wyścig w New Plymouth zakończył się już w T1. Utknęłam w piance i z dużej grupy, z którą wyszłam z wody, zostałam sama (można tak powiedzieć, bo dziewczyny, z którymi wylądowałam w grupie widziałam tylko w strefie zmian, do żadnej pracy nie udało mi się nikogo przekonać – napisała Polka. Dodała, że chociaż jest to ciężkie mentalnie, to ma nadzieję wrócić za kilka dni i skupić się na kolejnych celach.