PZTri: Ważne informacje przed sezonem 2024. O czym należy pamiętać?

Przygotowania do sezonu triathlonowego 2024 to nie tylko budowanie formy, lecz także spełnienie wymogów formalnych. PZTri przygotował najważniejsze informacje, o których trzeba pamiętać przed nadchodzącymi startami. 

ZOBACZ TEŻ: Garmin Iron Triathlon: odwołano jedną z lokalizacji wyścigu 

Ważne informacje przed sezonem 2024

Na oficjalnej stronie Polskiego Związku Triathlonu pojawił się wpis „ważne informacje przed sezonem triathlonowym 2024”. Znajdują się w nim wiadomości o licencjach klubowych, zawodniczych i trenerskich, imprezach rangi mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Grand Prix, regulacje dotyczące strojów startowych, uchwały dot. kadry narodowej oraz regulamin zgłoszeń na imprezy międzynarodowe. 

We wpisie podane zostały również szczegółowe informacje dotyczące orzeczeń lekarskich, instrukcja tłumacząca jak zarejestrować klub w aplikacji PZTri oraz jak wykupić licencję zawodniczą. Jak przypomina Polski Związek Triathlonu: „zawodnicy bez ważnych badań lub licencji nie będą dopuszczeni do startu w zawodach [przyp. red. które tego wymagają]”. Wszystkie najważniejsze informacje, które nie zostały zawarte na stronie PZTri, dostępne są w poszczególnych uchwałach wskazanych przez Polski Związek Triathlonu. 

Jedną z najważniejszych nowości jest fakt, że w 2024 roku po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrany Turniej Nadziei Olimpijskich w Indoor Triathlonie. Impreza zostanie przeprowadzona w dniach 06-07.04.2024 lub 13-14.04.2024 roku w Koziegłowach/Czerwonaku. W tym samym terminie odbędą się pierwsze mistrzostwa Polski w Indoor Triathlonie dla kategorii open (od Juniora do Elity).

Warto również pamiętać o okresie przejściowym dotyczącym ujednolicenia strojów startowych. W uchwale zamieszczonej na stronie znajduje się szczegółowy timeline na przestrzeni lat 2022-2024, jaki obowiązuje wszystkie kluby zrzeszone w PZTri. Stworzony został m.in. katalog klubowych strojów startowych.

Cały wpis dostępny jest tutaj

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane