PZTri wybrana jedną z dziesięciu federacji w programie Erasmus EUtriWEEK 

Polski Związek Triathlonu stawia kolejny krok w kierunku popularyzacji triathlonu wśród młodzieży. Jako jedna z dziesięciu federacji narodowych został włączony do programu Erasmus EUtriWEEK. Na czym polega?

ZOBACZ TEŻ: Roksana Słupek z ogromną szansą na igrzyska! W rankingu wyprzedza swoje rywalki 

Polski Związek Triathlonu poinformował, że został wybrany do udziału w programie Erasmus EUtriWEEK. Jego celem jest popularyzacja triathlonu w grupach młodzieżowych oraz jak możemy przeczytać na stronie Europe Triathlon: „promowanie integracji społecznej, równości płci, zrównoważonego rozwoju, środowiska i tożsamości europejskiej poprzez sport”. 

Polska w Erasmus EUtriWEEK

Spośród wszystkich europejskich federacji wybranych zostało dziesięć. Wśród włączonych do programu krajów, oprócz Polski, znajdują się: Portugalia, Hiszpania, Francja, Niemcy, Luksemburg, Malta, Chorwacja, Serbia i Rumunia. Jak wskazują inicjatorzy projektu: „skład tak zróżnicowanego geograficznie konsorcjum (Europa Śródziemnomorska i Środkowo-Wschodnia) pozwala zaangażowanym federacjom porównać bardzo różne poziomy doświadczenia, a tym samym wspierać synergię i wymianę dobrych praktyk na poziomie europejskim, a także skonsolidować tworzenie sieci”. 

Na chwilę obecną nie są znane szczegóły projektu, jednak jak informował Polski Związek Triathlonu w jego ramach zorganizowane zostaną specjalne „przygotowawcze i uświadamiające” szkolenia online dla trenerów czy European Open Day – dzień sportu dla młodzieży w wieku 14-16 lat. 

Fot. Joanna Litwiniuk / Polski Triathlon

Oprócz tego czterech zawodników i zawodniczek z każdego kraju biorącego udział w projekcie, czeka tygodniowy obóz w Rzymie, którego zwieńczeniem będą zawody, które odbędą się w październiku. Do udziału w Erasmus EUtriWEEK na podstawie klasyfikacji Pucharu Polski 2023 zostały zaproszone najwyżej sklasyfikowane w ubiegłym roku kluby triathlonowe. 

Pierwsze wydarzenie w ramach projektu zaplanowane zostało na 1 czerwca 2024 roku. Oficjalna strona EUtriWEEK dostępna jest tutaj

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,467ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane