Q&A z Dyrektorem IRONMAN Poland: harmonogram, polityka Flex90, drafting

Kiedy i gdzie odbędą się zawody IRONMAN Poland w 2023 roku? Jak organizatorzy zamierzają walczyć z draftingiem? Odpowiedzi m.in. na te pytania udzielił Dyrektor IRONMAN Poland Michał Drelich.

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN ogłasza polskie wyścigi 2023 roku. Kiedy rozpoczęcie rejestracji?

Wczoraj miał miejsce 40-minutowy „live”, który poprowadził Michał Drelich. Jego słowa na język angielski przekładał Maciej Pawłowski. Tematem przewodnim była organizacja zawodów IRONMAN Poland Tour w sezonie 2023. Po ogłoszeniu harmonogramu wyścigów, omówiono politykę Flex90 oraz usługi dodatkowe, jakie będą dostępne w tym sezonie. Sesję zakończyły pytania do organizatorów.

IRONMAN Poland Tour 2023 – Harmonogram

W 2023 roku odbędą się trzy wydarzenia w ramach IRONMAN Poland Tour.

  • 11 czerwca – City Handlowy IRONMAN 70.3 Warszawa
  • 7 sierpnia – Enea IRONMAN Gdynia
  • 3 września – Enea IRONMAN 70.3 Poznań

Imprezami towarzyszącymi będą wyścigi na dystansie olimpijskim IRONMAN 5150 w Warszawie oraz w Poznaniu. Za to w Gdyni odbędzie się wyścig na dystansie sprinterskim. Na obu dystansach będzie można ścigać się zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach.

W cyklu IRONMAN Poland Tour 2023 znajdą się również wydarzenia dedykowane dzieciom. W Warszawie i w Poznaniu będą to biegi, a w Gdyni aquathlon.

Robert Wilkowiecki
zdjęcie: Robert WILKU Wilkowiecki w trakcie IM 70.3 Warsaw

Polityka Flex90

Jest to szereg nowych możliwości, które sprawią, że zawodnicy poczują, że mają więcej kontroli nad pieniędzmi, które wydali na pakiet startowy – mówił o polityce Flex90 Michał Drelich. Każdy, kto zarejestruje się do wyścigu w ciągu 90 dni od otwarcia rejestracji, otrzyma następujące przywileje:

  • możliwość bezpłatnego przeniesienia się na inny wyścig odbywający się w regionie Europa, Bliski Wschód, Afryka aż do 7 dni przed zawodami; (odpłatne przy rejestracji po 90 dniach i tylko do 45 dni przed zawodami)
  • zwrot 50% opłaty startowej w okresie do 4 miesięcy przed wyścigiem; (dostępne w tej samej formie również po upływie 90 dni od startu rejestracji)
  • zwrot 25% opłaty startowej w okresie do 7 dni przed zawodami; (dostępne w okresie do 45 dni przed zawodami przy rejestracji po 90 dniach)
  • do 7 dni przed zawodami można podjąć decyzję o przeniesieniu startu na kolejny rok w ramach tej samej imprezy;
  • 6-miesięczny dostęp do platformy treningowej FulGaz;
  • priorytetowy dostęp do nowych ofert w internetowym sklepie IRONMAN.

Nowości związane z płatnościami

W przypadku wyścigu na pełnym dystansie w Gdyni jest możliwość skorzystania z płatności ratalnej. Dwie równe raty – pierwsza podczas rejestracji, a druga do 31 marca 2023 roku.

Można również liczyć na odroczenie płatności. Oznacza to rejestrację np. dzisiaj i zapłatę za 30 dni. Opcja dostępna jedynie w złotówkach. Maksymalna kwota odroczenia 2.000 zł.

Przy rejestracji do trzech eventów jednocześnie można liczyć na rabat w wysokości 30-40 EUR. Chętni muszą skontaktować się z organizatorem ([email protected]), który prześle kody rabatowe obniżające opłaty w trakcie rejestracji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez IRONMAN Poland (@ironmanpoland)

Trasy zawodów, drafting i inne informacje techniczne

Po prezentacji przyszedł czas na odniesienie się do pytań, jakie otrzymali organizatorzy. W dalszej części cytujemy słowa Michała Drelicha.

Zmiana tras w wyścigach w 2023 roku?

Na ten moment możemy powiedzieć, że nie planujemy jakiś rewolucji na trasach zawodów. Raczej dążymy do tego, żeby je co najwyżej delikatnie zmodyfikować. Zarówno ich profil, jak i przebieg będzie zbliżony do tego, czego doświadczyliście w tym roku.

Wydłużenie rolling startu w Warszawie, żeby ograniczyć możliwość draftingu

–  Z naszej strony pełna deklaracja, że zamierzamy zmierzyć się z tym problemem. Liczymy na to, że zawodnicy również się w to zaangażują, bo to nie my draftujemy, tylko oni. My dołożymy wszelkich starań, żeby można było jechać bez draftu. Tak też było w tym roku w Warszawie. Ilość przestrzeni dawała warunki do tego, żeby jechać fair. Rozumiemy rozżalenie osób, które w tym roku były świadkami zachowań nieakceptowalnych dla nas wszystkich. Będziemy analizować te zjawiska.

Uwagi pod adresem sędziów, że nie byli dość asertywni, zamieniliśmy już na konkretne działania. W Gdyni i w Poznaniu sędziowie wykazywali się już konsekwencją. 

Rejestracja do wszystkich eventów sezonu 2023 rusza 25 października, o godz. 15:00. Obecnie otwarta jest wczesna rejestracja do wyścigu w Warszawie.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Michał to jest fajny facet, robisz naprawdę dobra robote tak trzymać wbrew tej całej mafii triathlonowe pztri i hejterow!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze