Radków po raz kolejny w cyklu Garmin Iron Triathlon

Garmin Iron Triathlon Radków, to impreza dobrze znana wszystkim zawodnikom. Już po raz trzeci z rzędu będzie ona najcięższym etapem cyklu GIT! W 2015 roku zawody w Radkowie odbędą się 21 czerwca i podobnie jak w tym sezonie zawodnicy będą mogli rywalizować na dwóch dystansach 1/4 i 1/8 Ironmana. Dodatkowo tego samego dnia dla najmłodszych przewidziana będzie rywalizacja w Garmin Kids.

 

Triathloniści wystartują w Zalewie Radkowskim i będą mieli do przepłynięcia dystans 0,95 km, a niespełna 500 metrów w przypadku krótszego dystansu. Trasa kolarska zostanie wytyczona na „szosie stu zakrętów”, a zawodnicy będą mieli do pokonania odpowiednio 45 km i 22,5 km. Bieg odbędzie się na terenie Polski i Czech na dystansie 10,55 km i 5,275 km i podobnie jak rower będzie przeprowadzony na górzystej i selektywnej trasie. Łączne przewyższenie na całej trasie wyścigu to ponad 1000 metrów!

 

1 403

 

Jak co roku klasyfikacją generalną całego cyklu na dystansie 1/4 Ironman będzie suma czasów 4 najlepszych ćwiartek. Dodatkowo w tym roku organizatorzy wprowadzili nowy, o połowę krótszy dystans (1/8IM), który zostanie rozegrany w prawie każdej miejscowości, w której odbędzie się Garmin Iron Triathlon 2015.

 

„Podobnie jak na dystansie 1/4IM, zawodnicy i zawodniczki startujący na dystansie 1/8IM będą mieli również swoją klasyfikacje generalną całego cyklu, na którą będą składały się 4 najlepsze czasy z tego dystansu. Suma czasów da potencjalny wynik jaki osiągnęliby triathloniści na dystansie Ironman w przypadku startu na ćwiartkach oraz 1/2 Ironmana w przypadku startu na dystansie 1/8IM.” – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska.

 

1 59

 

Rejestracja do cyklu GARMIN Iron Triathlon 2015 rozpocznie się 2 stycznia 2015 roku na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl , a już niedługo zostaną podane kolejne miejscowości jakie będą wchodziły w skład GIT 2015.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze