„Rak jest całkowicie wyleczalny” – Triathlon dla Amazonek, wywiad.

Triathlon Amazonek to pierwsza impreza w kalendarzu na przyszły rok. Zawody zostaną rozegrane już 3 maja, kiedy pogoda może jeszcze nie przypominać tej wakacyjnej – to jedno z wyzwań tego triathlonu, ale nie najważniejsze. W tej imprezie jest o wiele większe wyzwanie niż przepłynięcie dystansu w chłodnej wodzie. Akademia Triathlonu jest patronem medialnym wydarzenia, które ma na celu nie tylko popularyzację tej dyscypliny sportu, ale przede wszystkkim zwrócenie uwagi na problem raka piersi. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na walkę i profilaktykę związaną z tą groźna chorobą, która rozpoznana w odpowiednim momencie może być całkowicie wyleczona, bez konieczności stosowania zabiegu mastektomi. 

 

Triathlon na dystansach IRONMAN i 70.3 to jedna z najcięższych dyscyplin sportowych. Ludzi którzy starują w tego typu zawodach nazywa się „Ludźmi z żelaza”. Oprócz hartu ducha i woli walki, triatloniści mają również wielkie serca. Właśnie z tego powodu wykiełkowała w nich idea organizacji zawodów na Zamojszczyźnie dla Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi „Zamojskie Amazonki” . Stowarzyszenie powstało w związku z rosnącą liczbą zachorowań na raka piersi, w celu stworzenia warunków ciągłej oraz fachowej rehabilitacji psychofizycznej kobietom terenu Zamojszczyzny dotkniętym chorobą.” – piszą organizatorzy zawodów. 

 

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Anetą Chojnacką ze Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi.  

 

 

Zawody są organizowane niedaleko Zamościa, na terenach umiejscowionych na Roztoczu w miejscowości Jacnia gm. Adamów . Zapisy na Triathlon dla Amazonek już ruszyły. Szczegóły na stronie Organizatorów

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,306ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze