Ranking PTO – duży awans Roberta Wilkowieckiego!

Świetny wynik podczas niedawnego IRONMAN Texas sprawił, że Robert Wilkowiecki może cieszyć się sporym awansem w rankingu PTO. Polak w najnowszym notowaniu przeskoczył o kilkadziesiąt pozycji!

Doskonałym wynikiem w niedawnym IRONMAN Texas popisał się Robert Wilkowiecki. Po emocjonującym finiszu Polak zajął drugie miejsce z czasem 7:45:04 za Rudym von Bergiem. Najnowsze notowanie rankingu PTO uwzględnia już punktację za ten wyścig, a świetny wynik Polaka dał mu awans o kilkadziesiąt pozycji!

ZOBACZ TEŻ: Robert Wilkowiecki zajmuje 2. miejsce w IRONMAN Texas! Co powiedział o starcie?

Wilkowiecki za wynik w Ironman Texas otrzymał 85,46 pkt, co jest też jego najlepszym punktowym wynikiem w karierze. Dało mu to awans aż o 28 pozycji. Zajmuje teraz 33. miejsce z wynikiem 79,92 pkt. Pełny ranking znajdziesz w tym miejscu.

Awans w okolice 30. miejsce może być kluczowym również w kontekście wyścigów PTO. Przypomnijmy, że w tym roku automatyczne zaproszenie do rywalizacji w kolejnych wyścigach organizacji będzie miała TOP20 lub TOP30 zawodników. Otwiera to więc dodatkowe możliwości dla Polaka.

Jak działa ranking PTO?

Ranking PTO klasyfikuje najlepszych triathlonistów na świecie na podstawie średniej z trzech najlepszych wyników w okresie 52 tygodni. Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy i zawodniczki otrzymują na koniec roku nagrody finansowe – pula dla najlepszej setki mężczyzn i kobiet wynosi łącznie 2.000.000$.

Obecna formuła rankingu wprowadzona została w styczniu 2023 roku. Komitet rankingowy pracował przez kilkanaście miesięcy nad systemem, który ma być prosty, przejrzysty, uczciwy i obiektywny.

Punktacja zawodnika w każdym wyścigu oparta jest na kilku czynnikach. Poziom wyścigu wyznacza bazową liczbę punktów – ważny jest prestiż zawodów. O dokładnej liczbie punktów decyduje pozycja w wyścigu (także w stosunku do rywali) oraz jego poziom. Im więcej czołowych zawodników, tym większa liczba punktów.

ZOBACZ TEŻ: Nowy sposób liczenia punktów PTO. Będzie bunt?

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze