Rasmus Henning w Polsce na zaproszenie Akademii!

0

Druga edycja Konferencji Triathlon 3 razy TAK już 24 listopada, w sobotę. W ubiegłym roku udało nam się ściągnąć do Polski Joe Friela – amerykańskiego trenera i autora najbardziej poczytnych poradników dla triathlonistów i sportowców w ogóle. W zakładce PORADNIK możecie zapoznać się z fragmentami jego wykładu dotyczącego najistotniejszych elementów w treningu triathlonowym. Miło nam poinformować, że tegorocznym gościem Konferencji będzie Rasmus Henning – duński triathlonista, dwukrotny zawodnik Igrzysk Olimpijskich (7-mce na IO w Atenach w 2004 roku oraz 8-mce na IO w Pekinie w 2008 roku). Rasmus Henning przyleci do Polski spotkać się z uczestnikami konferencji, wygłosi wykład na temat treningu w triathlonie i odpowie na pytania. Obecność tak doskonałego zawodnika będzie świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy, uzyskania odpowiedzi na wiele pytań, na które odpowiedzi nie znajdziecie w żadnym poradniku. Jego wizyta w Polsce przypada na niezwykle ważny moment w jego sportowym życiu. W sobotę, ścigając się z elitą na Mistrzostwach Świata na Hawajch, pożegnał się z karierą profesjonalnego triathlonisty. Pływanie ukończył w pierwszej dziesiątce. Ostatecznie na metę przybiegł 22.

 

henning wyniki

 

Rasmus Henning urodził się 1975 roku. Od 1988 uprawia triathlon i osiąga sukcesu na różnych dystansach. Lista jego osiągnięć robi wrażenie: : 

 

Najważniejsze sukcesy na dystansie długim:


Zwycięzca Challenge Roth 2010 z piątym czasem w historii tych zawodów: 7:52:36 (maraton w czasie 2:39)
5-te miejsce na Ironman Hawaii w 2009 roku (debiut)
Mistrzostwo Europy ITU na długim dystansie w 2009
Zwycięzca Ironman China 2009
Srebrny medalista Mistrzostw Świata ITU w 2001

 

rasmus6     rasmus4         

 

Najważniejsze sukcesy na dystansie olimpijskim:

 

Mistrzostwo Europy 2004

Pięć tytułów Pucharu Świata

IO Ateny 2004 – 7 miejsce z czasem 1:52:37.32

IO Pekin 2008 – 8 miejsce z czasem 1:49:57.47

Wielokrotny zwyciężca Pucharów Europy i Mistrzostw Danii na dystansach od sprintu do Ironmana.

 

SZCZEGÓŁY KONFERENCJI TRIATHLON 3razyTAK jeszcze dziś na Akademii Triathlonu.

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here