Recenzja książki „Trening zawodowca” – Dorian Łomża

Książka “Trening zawodowca” powinna zagościć na półce każdego ambitnego sportowca. Nie ważne czy jesteś amatorem czy zawodowcem. W książce zawartych jest 18 rozdziałów tworzących ścieżkę pokazującą, jak profesjonalnie przygotować się do wysiłku fizycznego. Autor książki, Dorian Łomża to trener przygotowania motorycznego, trener personalny, instruktor kulturystyki i lekkiej atletyki. Na co dzień pracuje z najlepszymi zawodnikami, medalistami olimpijskimi.

Trening triathlonisty jak najbardziej wpisuje się w tę książkę i wielokrotnie jest podawany jako przykład. Dorian przedstawia kompletną wiedzę trenerską jak być szybszym, silniejszym, poruszać się ekonomiczniej, poprawić koordynację i motorykę. Co najważniejsze bez zbędnego przekolorywania. Metody treningowe są opisane w sposób realny. Często będziesz mógł się natknąć na porównanie amatora do zawodowca. Podczas treningów we własnym zakresie bardzo łatwo pogubić się naśladując najlepszych – PRO. Sposób życia zawodowca jest zupełnie inny od amatora. Metody regeneracji i plan dnia różnią się na tyle, że taki trening grozi kontuzją lub przemęczeniem. Dorian Łomża podpowiada jak nie zmarnować czasu na niesprawdzone metody treningowe.

Jeśli chcesz być na wysokim poziomie sportowym autor książki podaje wszystko jak na tacy co powinieneś zrobić. Jakie badania przeprowadzać i jak często. Z jakimi specjalistami się skontaktować, jak się odżywiać. Które odżywki działają, a które są nic nie warte. Jakie testy powinieneś wykonywać i jak często. Aż w końcu ile to wszystko kosztuje. Możesz się zdziwić widząc podsumowanie kosztów rocznej inwestycji w profesjonalny sport. Dorian podaje zawsze dwie strony medalu. Jeśli chcesz się w zupełności postawić na sport musisz poświęcić wiele rzeczy, między innymi czas dla rodziny i przyjaciół. Pomimo pełnego zaangażowania w dalszym ciągu pozostaje ryzyko porażki lub kontuzji. Po przeczytaniu tej książki z pewnością poszerzy się Twoje spojrzenie na sport, który uprawiasz. Głównym celem autora jest przekazanie wiedzy, która pozwoli Ci zgłębić i uporządkować kwestie dotyczące treningu sportowego. Duża ilość teorii jest uzupełniona o praktyczne zadania i przykłady. Osobiście uważam, że książka “Trening zawodowca” pomimo, że jest dosyć droga w porównaniu do literatury tematycznej uważam, że jest warta swojej ceny. Każdy trener powinien przekazać właśnie taką wiedzę swoim podopiecznym.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. mam troxhę odmienna opinię o tej książce ale to zależy jakim stanem wiedzy i doświadczenia dysponuje czytelniek. Jeśli jest na początku swojej drogi 🙂 to nawet coś się dowie. Wkrótce dam recenzję subiektywną 🙂 u siebie na stronie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane