Rekordowe upały. Rekordowe wyniki. Armstrong znów najlepszy.

Lance Armstrong przyzwyczaił swoich kibiców do wygrywania w wyścigach kolarskich, ale od ubiegłego roku chyba nie pragnie niczego tak bardzo jak zacząć wygrywać w triathlonie. Kolejny raz mu się udało i to w jakim stylu!  Były kolarz tym razem wygrał na Hawajach, ponownie na dystansie Ironman 70,3. Nie jest żadnym zaskoczeniem, że wyścig, podobnie jak poprzedni, rozstrzygnął się na trasie rowerowej. Takiego obrotu sprawy spodziewał się przed wyścigiem Greg Bennet (2 miejsce), który żartował, że jego poprzednicy rywalizujący z Lancem na rowerze mieli łatwiej, bo po wygranej na Florydzie, Armstrong już rozgryzł taktykę na dystans półironmana i teraz konsekwentnie realizował założenia. Zarówno Greg jak i Lance wyszli z wody w pierwszej trójce. W T1 Armstrong stracił do rywali, ale na 16 kilometrze wyprzedził już prowadzącego Chrisa Lieto (uważanego – jak do tej pory – za najlepszego kolarza wśród triathlonistów). Lance już nie oglądał się za siebie i spokojnie wygrał swój drugi wyścig na dystansie 1,9/90/21. Wybiegając z T2 miał 3min 30sek przewagi nad przeciętnie biegającym Lieto i 6:40 przed Bennettem. Warto dodać, że Chris Lieto stoczył niesamowitą walkę o podium. Będąc przez większą część półmaratonu za plecami czwartego na mecie Twelsieka, Lieto w końcowym rozrachunku okazał się szybszy o zaledwie 22 sekundy!

Wynik idzie w świat. Armstronga nie tylko cieszy wygrana, ale fakt, że pobił on rekord trasy należący jeszcze do wczoraj do Chrisa McCormacka (3:57:18 z 2007 roku).
Warunki pogodowe nie rozpieszczały zawodników. Temperatura była najwyższa od lat. Laura Sophiea (elita kobiet) uważa, że był to jej najcięższy spośród 300 wyścigów w jakich brała udział: „Musiałam nawet zejść z trasy, aby napełnić butelkę wodą”.  Wśród kobiet najlepiej z upałem poradziła sobie Lindsey Corbin, dla której jest to trzecie zwycięstwo w 2012 roku. Wcześniej wygrywała w Grizzlie Triathlon oraz w duathlonie Dessert Classic.

A oto oficjalne wyniki:
Mężczyźni:
1 3:50:55  Lance        Armstrong
2 3:53:41   Greg         Bennett 
3 4:05:55   Chris        Lieto   

 

Kobiety:
1 4:26:09  Linsey       Corbin            
2 4:30:17  Julia          Grant  
3 4:31:47  Beth          Walsh          

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane