Relacja z konsultacji w Spale, 10-13.11.2011

Było fachowo, merytorycznie i we wspaniałej atmosferze. Od 10 do 13 listopada kilkanaście osób z całej Polski spotkało się na konsultacjach w Spale organizowanych przez Akademię Triathlonu. W rolę prowadzących ponownie wcielili się Piotr Netter, były trener kadry narodowej triathlonistów oraz Piotr Grzegórzek, jeden z najlepszych polskich triathlonistów. Uczestniczy konsultacji nie tylko trenowali, ale zdobywali również wiedzę podczas wieczornych spotkań i wykładów. Każdego dnia po śniadaniu triathloniści spotykali się na basenie. Nasi trenerzy skupiali się przede wszystkim na wychwytywaniu i korygowaniu błędów technicznych, będących zmorą prawie każdego triathlonisty amatora.

{gallery}spala{/gallery}

Po obiedzie wychodziliśmy na trening biegowy z podziałem na grupę silniejszą i słabszą. Wieczorem zaś wszyscy spotykali się na podsumowaniu dnia i wykładzie poświęconym najważniejszym aspektom treningu.  Akademia Triathlonu przygotowała też niespodzianki. W piątek odbył się na pływalni pokazowy trening Sylwestra Kustera – Mistrza Polski Seniorów 2009-2011, podczas którego trenerzy omawiali (i pokazywali w praktyce) test mleczanowy 5x300metrów, wyjaśniając jego znaczenie w treningu amatorskim. Kilka godzin później, po popołudniowym wybieganiu pokaz treningu stabilizującego przeprowadził Filip Szołowski – jeden z czołowych polskich triathlonistów.
Dużą wartością dodaną do konsultacji była możliwość niemal ciągłego kontaktu z trenerami. Ożywione dyskusje na temat periodyzacji treningu, żywienia czy sprzętu toczyły się nawet podczas obiadów. Warto również dodać, że przez cały czas trwania wyjazdu z Akademią Triathlonu trenował prawdziwy człowiek z żelaza – Jerzy Górski, który bardzo chętnie dzielił się wiedzą i doświadczeniem. Najważniejszym czynnikiem konsultacji byli jednak ludzie. Po wiedzę do Spały przyjechało 16 wspaniałych osób, które przez 3 dni stworzyły zgraną grupę. Dziękujęmy Wam za zaufanie i do zobaczenia na kolejnych wyjazdach!

 

Zespół Akademii Triathlonu

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane