Reprezentacja Rosji w triathlonie dopuszczona do IO Rio 2016

Cała reprezentacja Rosji w triathlonie została dopuszczona do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016. „Otrzymaliśmy  oficjalny dokument od Międzynarodowej Unii Triathlonu (ITU) wyrażający zgodę na udział w Igrzyskach Olimpijskich. Cała szóstka triathlonistów jedzie do Rio.” – powiedział Oleg Dmitrusenko, wiceprezydent Rosyjskiej Federacji Triathlonu.

 

24 lipca Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zorganizował spotkanie, na którym była omawiana możliwość wykluczenia wszystkich rosyjskich sportowców z igrzysk w Rio. Ostatecznie decyzje o wykluczeniu mają podejmować federacje poszczególnych dyscyplin. Wszyscy Rosjanie, którzy zakwalifikowali się do startu mają przejść szczegółowe testy antydopingowe. Zawodnicy, którzy byli w przeszłości choćby raz karani za złamanie przepisów antydopingowych nie będą dopuszczeniu do udziału w igrzyskach.

 

„Opracowaliśmy bardzo szczegółowe i restrykcyjne kryteria, które będę musieli spełniać Rosjanie, by pojechać do Rio. Konieczne było zachowanie balansu pomiędzy zbiorową odpowiedzialnością, a indywidualnym podejściem do każdego sportowca.” – powiedział szef MKOl, Thomas Bach.

 

Jednak nie wszyscy uważają tą decyzję za słuszną. „W najważniejszym dla czystych sportowców oraz uczciwości igrzysk momencie MKOl odmówił przyjęcia roli lidera. To frustrujące, że w takiej chwili zdaje się na federacje, którym może brakować wiedzy i zjednoczenia potrzebnego do właściwego podejścia do sprawy” – napisał szef amerykańskiej agencji antydopingowej (USAD) Travis Tygart

 

Poniższa infografika przedstawia na czerwono drużyny z całkowitym wykluczeniem z igrzysk, na pomarańczowo z częściowym wykluczeniem, na szaro z decyzją jeszcze nie podjętą, a na zielono drużyny dopuszczone do startów.

ReprezentacjaRosjiWTriathlonieDopuszczonaDoIOWRio1

bbc.co.uk

 

Trzydzieste pierwsze Igrzyska Olimpijskie będą miały miejsce w Rio de Janeiro od 5 do 21 sierpnia.

Adrian Kapusta
Adrian Kapusta
Zastępca redaktora naczelnego Akademii Triathlonu. Certyfikowany trener USA Triathlon Coach. Specjalizuję się w trenowaniu amatorów. Moja filozofia trenerska opiera się na indywidualnym podejściu do zawodnika ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków zawodowych i rodzinnych. Mądry trening i eliminowanie ograniczeń trenowanej osoby, to droga do bycia sprawniejszym i szybszym, a w rezultacie do osiągnięcia celów. Pasjonuję się sportami wytrzymałościowymi, w szczególności triathlonem.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,533FaniLubię
983ObserwującyObserwuj
287SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X