Reprezentanci Polski rozpoczynają sezon. Na początek Wenezuela

Reprezentanci Polski udali się do Ameryki Południowej na pierwsze zawody w tym sezonie. Już w weekend wystartują w Americas Cup La Guaira w Wenezueli. Kto znajduje się na listach startowych zawodów na dystansie olimpijskim?

Puchar Ameryki La Guaira to zawody, które odbędą się w dniach 17-18 lutego w Wenezueli. Na starcie rywalizacji na dystansie olimpijskim staną Roksana Słupek, a także Michał Oliwa oraz Marcin Stanglewicz.

Po Afryce czas na Amerykę Południową

W wyścigu Elity kobiet wystartuje Roksana Słupek. Zawodniczka ma za sobą bardzo dobry powrót po dłuższej przerwie. Pod koniec zeszłego roku zajęła 1. miejsce w zawodach Africa Triathlon Cup Les Berges du Lac. Później triumfowała ponownie. Tym razem zwyciężyła w rywalizacji w Agadirze, również podczas Africa Triathlon Cup.

Polkę czeka międzynarodowa rywalizacja. Z numerem „1” w La Guaira wystartuje Emy Legault z Kanady. Zawodniczka ta zakończyła poprzedni sezon 16. miejscem podczas pucharu świata w Vina del Mar, a występ w Wenezueli będzie dla niej przetarciem przed WTCS w Abu Dhabi na początku marca. Kanadyjka ma na koncie między innymi czołowe miejsca w pucharze Ameryki. W zeszłym sezonie zajmowała 2. miejsce na sprincie w Santa Marta i 3. podczas olimpijki w Veracruz.

Ze Słupek rywalizowały będą również między innymi Sinem Francisca Tous Servera (2. miejsce podczas zawodów w LA Guaira w zeszłym roku), Ivana Kuriackova (wygrała zeszłoroczny puchar Amerkyi w Pucon) oraz Romina Biagoli.

Tutaj znajdziesz listę startową Elity kobiet.

Oliwa i Stanglewicz jr wystartują w Elicie mężczyzn

Michał Oliwa i Marcin Stanglewicz jr to dwaj zawodnicy, którzy reprezentują Polskę na zawodach w La Guairze. Stanglewicz zakończył poprzedni sezon 7. miejscem podczas pucharu Azji w Xiamen. Oliwa ma za sobą „Tour de Asia” i między innymi 15. miejsce w pucharze świata na dystansie olimpijskim w chińskim Chengdu.

Z numerem „1” w wyścigu mężczyzn wystartuje reprezentujący Rumunię Felix Duchampt. W zeszłym sezonie zawodnik wygrał jedne z zawodów pucharu Ameryki (Chinchina) na dystansie sprinterskim, ale zajmował też czołowe miejsca w rywalizacji na olimpijce. Na liście startowej również między innymi doświadczony Rodrigo Gonzalez, który reprezentował Meksyk na igrzyskach olimpijskich w Rio De Janeiro. To właśnie Gonzalez wygrał zeszłoroczną edycję zawodów w La Guaira, mając na mecie czas 1:51:15.

Źródło: Rodrigo Gonzalez – Instagram.

Tutaj pełna lista startowa rywalizacji Elity mężczyzn.